Reklama

Foto

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1819

Ponad 13 tysięcy cebulek zakwitnie na wiosnę

Ponad 13 tysięcy cebulek zakwitnie na wiosnę w gminie Pawłowice - 11.2022 · fot. UG Pawłowice
Ekipa zieleni Gminnego Zespołu Komunalnego w Pawłowicach w połowie listopada zakończyła prace związane z nasadzaniem drzew i krzewów w gminie Pawłowice i uporządkowała tereny zielone przed nadchodzącą zimą.

Od początku października pracownicy GZK posadzili 111 drzew (m.in. klony, wiśnie piłkowane ‘Amanogawa’, sosny czarne, wierzby ‘Tristis’, śliwy wiśniow ‘Pissardi’, platany klonolistne, graby pospolite ‘Lucas’), 92 krzewy ozdobne (m.in. rododendrony, hortensje, żywotniki zachodnie i lilaki pospolite) oraz 26 krzewinek.

Nasadzenia objęły wszystkie sołectwa gminy Pawłowice: w Warszowicach przy ul. Stawowej i przy placu zabaw, w Pielgrzymowicach wzdłuż parkingu przy ul. K. Miarki , w Jarząbkowicach przy ul. Kasztanowej, w Pawłowicach wzdłuż ogrodzenia cmentarza, w Parku im. Ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach, w Osiedlu Pawłowicach przy pasie drogowym ul. Górniczej i w rejonie ul. Pukowca. Posadzono również 2000 kolorowych bratków, które jesienią i wczesną wiosną będą zdobić pawłowickie rondo i teren przy Centrum Kultury.

Jesienne prace porządkowe objęły m.in. grabienie liści w parkach i na gminnych terenach zielonych, a z nastaniem pierwszych przymrozków prace skupiły się na usunięciu przemarzniętych letnich kwiatów z rabat i przechowaniu jedenastu wież kwiatowych.

Obecnie trwają prace związane z sadzeniem 13 400 cebulek kolorowych kwiatów w różnych odmianach, wśród których są hiacynty (5000 sztuk), narcyzy (2000 sztuk), krokusy (4000 sztuk) i czosnek ozdobny (2400 sztuk). Hiacynty, narcyzy i czosnek będą ozdabiać gminne skwery i kwietniki, a krokusy pojawią się na wiosnę na przydrożnych trawnikach oraz na skwerach we wszystkich sołectwach.

Praca związana z utrzymaniem zieleni to niejedyne zadanie Gminnego Zespołu Komunalnego, który na co dzień zajmuje się również utrzymaniem infrastruktury i pracami remontowo - budowlanymi w obiektach gminnych.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.