Reklama

Foto

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 10526

Kobiór: piorun uderzył w dom, w innych miejscach zalania

Pożar domu przy ul. Rzecznej w Kobiórze - 28.08.2022 · fot. OSP Kobiór
W niedzielę, 28 sierpnia nad częścią województwa śląskiego - w tym nad Kobiórem - przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu. W wielu miejscach interweniowali strażacy.

Od godziny 15:00 (28 sierpnia) do godziny 04:00 (29 sierpnia) Państwowa Straż Pożarna odnotowała na terenie całego województwa 321 interwencji. Większość z nich związanych była z pompowaniem wody.

W Kobiórze straż interweniowała kilkukrotnie. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Rzecznej. Ogień spowodowany został uderzeniem pioruna. Spaleniu uległa część elewacji. Nikomu nic się nie stało. W działaniach uczestniczył zastęp OSP Kobiór oraz zastępy JRG Pszczyna, JRG Tychy.

Strażacy zostali wezwani również na ulicę Centralną. Tam, na jezdni utworzyło się rozlewisko, które utrudniało ruch pojazdów. W działaniach uczestniczył zastęp OSP Kobiór.

Interwencja OSP Kobiór na ul. Centralnej - 28.08.2022
Interwencja OSP Kobiór na ul. Centralnej - 28.08.2022 · fot. OSP Kobiór


W godzinach wieczornych strażacy-ochotnicy z Kobióra zostali z kolei zadysponowani na ul. Kobiórską, gdzie doszło do zalania piwnicy w budynku jednorodzinnym. Strażacy wypompowali wodę z pomieszczeń.

ups / pless.pl

źródło: OSP Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.