pless.pl

Reklama

Foto

  • 26 sierpnia 2022
  • 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 56756

Pożar domu jednorodzinnego w Kobielicach. Jest zbiórka

Pożar domu jednorodzinnego w Kobielicach - 26.08.2022 · fot. OSP Suszec, Henryk
W piątek, 26 sierpnia około godz. 4.20 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Kobielicach na przy ul. Stara Droga.

Przed przyjazdem strażaków samodzielnie ewakuowało się trzech lokatorów budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali palącą się konstrukcję dachu. Ogień objął także poddasze oraz zewnętrzną elewację, która uległa znacznemu zniszczeniu. Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do rozbioru spalonych fragmentów konstrukcji dachu. Budynek został przewietrzony i sprawdzony pod kątem zagrożeń.

Na miejscu pracowały zastępy PSP Pszczyna, OSP Suszec, OSP Rudziczka, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Działania służb zakończyły się około 6.15.

Teraz w Internecie zorganizowana została zbiórka na odbudowę domu. - Zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu odbudowy naszego domu. Już wkrótce zacznie się rok szkolny, a nasze dzieci nie mają swojego miejsca na ziemi. Dzięki pomocy rodziny, sąsiadów udało nam się zorganizować porządkowanie terenu. Niestety nie byliśmy przygotowani na takie koszty, które potrzebne są nam na zakup więźby, dachówki, czy na samym końcu rzeczy osobistych, mebli, wyposażenia mieszkania. Każda złotówka w tym trudnym czasie jest dla nas cenna. Tyle pracy przed nami a zima tuż, tuż. Za wsparcie finansowe bardzo dziękujemy - czytamy w opisie zrzutki.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.