Foto

  • 11 sierpnia 2022
  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 29909

Dożynki w Radostowicach. Zdjęcia z korowodu i ozdób dożynkowych!

Korowód dożynkowy Dożynek sołecko-gminnych w Radostowicach - 03.09.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Ozdoby dożynkowe w Radostowicach - 03.09.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl
W sobotę, 3 września w Radostowicach odbywają się Dożynki Sołecko-Gminne! Zapraszamy na fotorelację oraz materiał wideo z korowodu dożynkowego oraz na galerię ozdób dożynkowych.

Dożynki Sołecko-Gminne to okazja do spotkania z rolnikami z innych sołectw oraz wymiany doświadczeń, nie tylko dla osób pracujących na roli, ale także dla przedsiębiorców współpracujących z rolnictwem. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, dożynki to podziękowanie rolnikom za ich trud i za zebrane zboże, które spożywamy w postaci chleba. Dożynki, to także święto każdego z nas, gdyż z tej pracy korzystamy.

Jak co roku razem z gospodarzami dożynek - tym razem mieszkańcami Radostowic - Gminny Ośrodek Kultury zaprosił do wspólnego uczestnictwa w obchodach. Dożynki Sołecko-Gminne to przede wszystkim wyśmienita zabawa dla mieszkańców gminy oraz przybyłych gości, ale także promocja sołectwa Radostowice i całej gminy.Tegoroczna uroczystość, która odbyła się 3 września na boisku Josieniec w Radostowicach, rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym Imienia Maryi w Radostowicach.

Loading...


Do wspólnego świętowania zaproszono m.in. Mirka Szołtyska oraz zespoły IMPULS i Zgodni, a także lokalnych artystów. Wśród dodatkowych atrakcji była bezpłatna strefa animacji dla dzieci oraz EKO JARMARK.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj