pless.pl

Reklama

Foto

  • 10 czerwca 2022
  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 51503

Pani Basia sprzedała w piątek ostatnią bułkę z pieczarkami

W piątek, 10 czerwca 2022 roku pani Basia sprzedała ostatnią bułkę z pieczarkami w budce przy ul. Męczenników Oświę
W piątek, 10 czerwca pani Basia sprzedała ostatnią bułkę z pieczarkami · fot. pless.pl


W piątek, 10 czerwca 2022 roku pani Basia sprzedała ostatnią bułkę z pieczarkami w budce przy ul. Męczenników Oświę
Szczęśliwa posiadaczka ostatniej bułki · fot. pless.pl


W piątek, 10 czerwca 2022 roku pani Basia sprzedała ostatnią bułkę z pieczarkami w budce przy ul. Męczenników Oświę
Budka z pieczarkami przechodzi do historii · fot. pless.pl
Losy budki przy ul. Męczenników Oświęcimskich od miesięcy budzą emocje wśród wielbicieli bułki z pieczarkami. Emocje raczej ponure, ponieważ prowadząca interes pani Basia jak zapowiedziała, tak też zrobiła i po wielu latach zamknęła swój kiosk. W piątek, 10 czerwca sprzedała ostatnią bułkę z pieczarkami.

Pani Basia Koczy zjawiła się dziś w pracy tak jak zawsze wczesnym rankiem, aby przygotować wszystko na otwarcie o godzinie 10.00. Ostatnią bułkę z pieczarkami nadziała i sprzedała kilka minut przed 14.00. Ruch już od kilku dni miała spory, ponieważ wielu fanów tego lokalnego przysmaku chciało zakosztować go po raz ostatni przed planowanym od dawna zamknięciem.

W sumie w piątek rozeszło się ponad 100 bułek. Wygląda na to, że pani Basia odda się teraz zasłużonemu wypoczynkowi. Jak pisaliśmy już na początku tego roku, jest zmęczona wieloletnią pracą w budce i ciągłym brakiem czasu. Całość obowiązków, w tym przygotowywanie jedzenia, zaopatrzenie i sprzedaż, były od wielu lat wyłącznie na jej głowie. Zatrudnienie pracownika już wcześniej było dla niej niezbyt opłacalne, a obecna sytuacja w kraju jeszcze bardziej nie sprzyja przedsiębiorcom. Do tego dochodzi planowana przebudowa drogi i przejazdu kolejowego.

Nam pozostanie natomiast tęskne wspomnienie o apetycznych pieczarkach i bułkach z parówkami czy zapiekankach. Komu będzie brakowało kultowych bułek? Gdzie w okolicy szukać podobnych przysmaków?

Już niebawem na naszym portalu rozmowa z panią Basią. Tymczasem przypominamy nasz reportaż z cyklu "Kultowa Pszczyna":

Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.