pless.pl

Reklama

Foto

  • 2 maja 2022
  • 25 maja 2022
  • wyświetleń: 60419

Daisy Days na pszczyńskim rynku!

Otwarcie Ogrodów Daisy 2022 - 20.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Ogrody Daisy po zmroku - 20.02.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Kino plenerowe z filmem "Mój Vincent", w czasie ogrodów Daisy Days - 20.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Koncert Finalistów I Powiatowego Konkursu Młodych Instrumentalistów "Pszczyńskie Impresje Instrumentalne - 21.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


XIV Książęca Gra Miejska w Pszczynie - 21.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Koncert Orkiestry Rozrywkowej Ogniska Muzycznego w Pszczynie - 21.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


"Odgłosy wiosny" koncert operetkowy na Daisy Days - 21.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Daisy Days 2022 - niedziela - 22.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Festiwal Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych - 22.05.2022 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Koncert Marcina Staszka z zespołem na zakończenie Daisy Days 2022 - 22.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Daisy Days - Koncert Marcina Staszka z zespołem Wytrawni oraz laureata konkursu piosenki poetyckiej "Sentymenty" - 22.05.2022 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl
W miniony weekend, w dniach 21-22 maja, po dwóch latach przerwy na pszczyńską starówkę powróciły Daisy Days! W tym roku można było podziwiać 9. odsłonę imprezy. Zobaczcie foto- i wideorelację.Daisy Days to impreza łącząca pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej mające związek z osobą księżnej Daisy, jej działalnością i ulubionymi zajęciami. To wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury i Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Impreza już na stałe wpisała się w pszczyński kalendarz w majowy weekend poprzedzający Dzień Matki!

Otwarcie wydarzenia odbyło się w piątek o godzinie 17.00 od uroczystego otwarcia. Dokonali go: zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, prawnuk księżnej Daisy - Clemens von Stauffenberg, Mateusz Milczyński ze Związku Szkółkarzy Polskich, zastępca burmistrza miasta partnerskiego Kastela - Jadranka Matok-Bosancic, David Pavlisek - zastępca starosty miasta Frydland nad Ostravicą oraz Ryszard Brudek - przedstawiciel gospodarstw szkółkarskich.

Daisy Days na Rynku w Pszczynie - 20.05.2022
Daisy Days na Rynku w Pszczynie - 20.05.2022 · fot. Spójrz z góry - usługi dronem


- Ogrody Daisy powróciły na rynek. Jesteśmy zachwyceni pogodą i Państwa obecnością i pięknymi aranżacjami ogrodowymi. Czujcie się jak i siebie w domu, zwiedzajcie bawcie. Bardzo się cieszę, że ogrody Daisy znów są z nami, a wy jesteście naszymi gośćmi - przywitała wszystkich Barbara Sopot-Zembok.

Pierwszy dzień Daisy Days to także szereg imprez towarzyszących. W ramach wydarzenia ruszył kolejny sezon Pszczyńskiego Kina Plenerowego - więcej o tym wydarzeniu piszemy w tym artykule.

Na głównym placu naszego miasta zaśpiewał Bartas Szymoniak - więcej o tym piszemy tutaj.

Koncert Bartasa Szymoniaka - 20.05.2022 r.
Koncert Bartasa Szymoniaka - 20.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Warto dodać, że na przybyłych czekały także Żarciowozy, które ustawione były za Ratuszem.W sobotę, czyli drugi dzień festiwalu Daisy Days, odbyły się między innymi prelekcje, porady, a także koncerty: Bogdana Szymury, Orkiestry Rozrywkowej Ogniska Muzycznego w Pszczynie, a także koncert operetkowy "Odgłosy wiosny" w wykonaniu Macieja Komandery (tenor), Aleksandry Stokłosy (sopran), Eewliny Sobczyk (sopran) oraz Grażyny Griner (akompaniament). W drugi dzień Daisy Days odbyła się także 14. edycja edycja Książęcej Gry Miejskiej, o której więcej piszemy tutaj.

Loading...


W ostatni dzień tegorocznej edycji Daisy Days odbył się między innymi Festiwal Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych - prezentacja działalności i dorobku organizacji pozarządowych z terenu Pszczyny, warsztaty artystyczne i zabawy. Fotogaleria z tego wydarzenia poniżej.

Tuż przed zakończeniem tegorocznej edycji Daisy Days na pszczyńskim rynku wystąpił Marcin Staszek z zespołem.

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Daisy Days

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Daisy Days" podaj