Foto

• 22 marca 2022
  • wyświetleń: 4293

MKS Iskra Pszczyna z 5 medalami na śląskich mistrzostwach

Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci Młodszych U12 i Starszych U14 - 19.03.2022 · fot. MKS Iskra Pszczyna
W dniu 19 marca w raciborskiej hali odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci Młodszych U12 i Starszych U14. Zawodnicy klubu MKS Iskra Pszczyna wrócili z 5 medalami!

- Zawody tej kategorii są chyba najbardziej wymagające i wyczerpujące energetycznie dla trenerów. Przypilnowanie czy wszyscy się rozgrzeją i na czas zameldują na starcie, zapanowanie nad tym zorganizowanym chaosem to duże wyzwanie, ale i bezcenne doświadczenie - mówi trener Marek Biela.

- Nie zawiedli najmłodsi adepci "królowej sportu". Niektórzy zdobywali medale, poprawiali rekordy życiowe, inni dopiero nabierali doświadczenia, jednocześnie jednak w klasyfikacji medalowej śląskich klubów uplasowali się na 2 miejscu! To niebywały sukces biorąc pod uwagę, że większość klubów współpracuje ze szkołami Mistrzostwa Sportowego, Szkołami Sportowymi bądź ze szkołami z Oddziałami Sportowymi. Ulegliśmy tylko klubowi CKS Budowlani Częstochowa, ale zwyciężyliśmy między innymi z takimi klubami, jak MKS MOS Bytom, MKS SMS Victoria Racibórz czy MKS MOS Katowice.( W sumie 27 klubów zostało sklasyfikowanych z medalami) - relacjonuje.

Dwa złote medale w kategorii U12 zdobył Mateusz Kita( rocznik 2011), który startował na dwóch dystansach 60m i 300m. Zawodnik ten uzyskał znakomite wyniki- 8,61s w biegu na 60m oraz 47,26s w biegu na 300m. Złoty i srebrny medal w kategorii U14 wywalczył Oliwier Bagiński( rocznik 2009). Złoty w skoku w dal z wynikiem 4,90m oraz srebrny w biegu na 60m-8,41s. Brązowy medal w biegu na 1000m również w kategorii U14 wywalczył Franciszek Szymura( rocznik 2010) z czasem 3.19.39min.

W 4 zaplanowanych finałach w biegach na 60m, aż w trzech wystartowali nasi reprezentanci. Oprócz wspomnianego już wcześniej Oliwiera Bagiński i Mateusza Kity w kategorii U14 wystąpiła Natalia Stania (rocznik 2010), która także uzyskała rekord życiowy 8,69s (el.) i zajęła 6 miejsce. W eliminacjach wystartowała Zuzanna Ryt, która także uzyskała rekord życiowy-8,90s, zaś w biegu na 300m zajęła wysokie 5 miejsce.

O dużym pechu może powiedzieć Tamara Bieszczad, która tuż po starcie w biegu na 300m została nadepnięta przez rywalkę biegnącą z tylu i przez to przewrócona na bieżnię. Tamara mimo dużego potłuczenia wstała i ukończyła bieg!

W swoim debiucie na 600m w kategorii U12 Iga Kaczorowska zajęła 5 miejsce i uzyskała wynik-2,06,89min. Nasze najmłodsze sprinterki czyli Rozalia Ryt( rocznik 2013) i Lena Ryszka (rocznik 2012) uzyskały rekordy życiowe w biegu na 60m. Odpowiednio 10,35s i 11,14s.

Tydzień wcześniej na tej samej hali rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików U16. Wicemistrzostwo Śląska w wieloskoku zdobyła Magdalena Manowska z rekordem życiowym-9.61m. Ta sama zawodniczka była 5 w skoku w dal. W biegu na 60m rywalizowała Sara Munari, zaś nasz ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Śląska - Maksymilian Biela z powodu kontuzji musiał zrezygnować ze startu.