Foto

• 7 marca 2022
  • wyświetleń: 6787

Eliza Megger została mistrzynią Polski w biegu na 3000m!

66.PZLA Halowe Mistrzostwa Polski - Eliza Megger mistrzynią Polski w biegu na 3000 m - 5-6.03.2022 · fot. LKS Pszczyna
Podczas 66.PZLA Halowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 5-6 marca w Toruniu reprezentantka klubu LKS Pszczyna Eliza Megger została mistrzynią Polski w biegu na 3000 m! Uzyskany wynik to rekord Śląska!

Pierwszego dnia mistrzostw Eliza po pasjonującej walce i po pechowej kolizji na finiszowych metrach wynikiem 4:21,22 wywalczyła brązowy medal w biegu na 1500m za Angeliką Cichocką i Martyną Galant.

Drugi dzień mistrzostw i start w biegu na 3000 m to popis umiejętności i mocy Elizy, która wytrzymała szybkie tempo biegu świetnie finiszując w doskonałym czasie 9:03,47.

Uzyskany wynik to rekord Śląska! Eliza poprawiła również dotychczasowy rekord Śląska na swoim koronnym dystansie 1500m podczas mitingu Copernicus w Toruniu, który teraz wynosi 4:12,03.

Przed Elizą start w mikście (2kmK, 2kmM, 4kmK, 4kmM) w Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbędą się 12 marca w Portugalii. Po powrocie dołączy do grupy na zgrupowaniu w Iten, by rozpocząć przygotowania do niezwykle obfitego w imprezy mistrzowskie sezonu.