Reklama

Foto

  • 17 sierpnia 2021
  • 21 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5134

Ulica Rodzinna w Kobiórze po odbiorze końcowym

Ul. Rodzinna w Kobiórze po przebudowie - 17.08.2021 · fot. powiat


Ul. Rodzinna w Kobiórze przed przebudową · fot. powiat
Przebudowana droga powiatowa na długości 2 km, kanalizacja deszczowa, chodnik, skrzyżowania z drogami gminnymi, zjazdy do posesji i nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakończyła się inwestycja na ul. Rodzinnej w Kobiórze za 4,3 mln złotych.

Na tę inwestycję w Kobiórze czekano od dawna. Jak podkreślano podczas odbioru robót, który odbył się 17 sierpnia, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu można było drogę przebudować w całości.

Droga została przebudowana na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK nr 1. Inwestycja polegała na przebudowie konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej na łukach, wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie wlotów dróg gminnych, zjazdów oraz zatoki autobusowej. Przebudowany został istniejący chodnik i wybudowany nowy odcinek ciągu dla pieszych aż do skrzyżowania z ul. Promnicką, wykonano odwodnienie oraz włączenie ul. Rodzinnej do DK 1. Zamontowane zostały elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego - m.in. dwa wyświetlacze prędkości rzeczywistej. Roboty na ul. Rodzinnej były prowadzone przez niespełna rok.

Koszt prac wyniósł ok. 4,3 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ok. 3 mln zł - ponad 2,2 mln zł z funduszy unijnych i niespełna 750 tys. zł z budżetu państwa. Pozostałą część potrzebnej kwoty pokryły Powiat Pszczyński - ok. 815 tys. zł oraz Gmina Kobiór - 500 tys. zł.

- To była trudna inwestycja, w terenie mocno zabudowanym. Cieszymy się, że udało się ją sfinalizować - mówił wójt Kobióra, Eugeniusz Lubański. Gmina miała wkład finansowy w inwestycję.

- Od kilku kadencji ściślej współpracujemy z gminami, dzięki czemu oprócz remontów realizujemy duże przebudowy. To przynosi dobre efekty, bo w ostatnich 10 latach przebudowaliśmy pokaźną ilość dróg, w pełnym standardzie, z chodnikami, co powoduje znaczny wzrost bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego - mówił Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, który dziękuje mieszkańcom za cierpliwość i przeprasza za niedogodności podczas kompleksowej przebudowy.

Zobaczcie, jak wyglądała ul. Rodzinna przed przebudową:

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.