Reklama

Foto

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 4250

Układają asfalt na ulicy Rodzinnej w Kobiórze

Układają asfalt na ul. Rodzinnej w Kobiórze - 11.05.2021 · fot. Powiat
Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze weszła w kolejną fazę. Trwa budowa nawierzchni asfaltowych na połowie przebudowywanego odcinka.

Asfaltowanie rozpoczęło się we wtorek. W ciągu kilku dni drogowcy ułożą dwie warstwy asfaltu na odcinku o długości ok. jednego kilometra od ul. Rolnej do parkingu cmentarnego.

- Jeszcze przez te kilka dni mieszkańcy nie będą mieli możliwości wjazdu ani wyjazdu samochodami z posesji prywatnych. Po zakończeniu układania asfaltu dojazd do posesji na tym odcinku zostanie przywrócony - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze to zadanie realizowane przez powiat pszczyński. Do tej pory wybudowana została kanalizacja deszczowa, na ukończeniu są prace związane z budową chodnika. Trwa układanie krawężników i wykonywanie podbudowy na pozostałym fragmencie przebudowywanej drogi - od skrzyżowania z ul. Rolną do DK1. W następnym etapie wykonawca przystąpi do asfaltowania tego odcinka.

Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni na długości niemal 2 kilometrów (od parkingu cmentarnego do DK 1). Koszt prac to ok. 4,3 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostała część pochodzi z budżetu powiatu pszczyńskiego oraz gminy Kobiór. Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma Colas Polska Sp. z o.o.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.