Reklama

Foto

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 10689

Przebudowa ul. Rodzinnej. Inwestycja pochłonie 4,3 mln zł

Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze - 03.2021 · fot. Powiat
Trwa przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z funduszy Unii Europejskiej oraz krajowych.

Prace rozpoczęły się w II połowie 2020 r. Prace wykonuje firma Colas Polska Sp. z o.o., która zrealizowała do tej pory większość robót związanych z budową odwodnienia oraz wykonaniem podbudowy drogi. Trwa budowa chodnika oraz układanie krawężników. W kwietniu planowane jest rozpoczęcie prac bitumicznych.

Ul. Rodzinna zostanie przebudowana na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK 1. Inwestycja polega na wykonaniu odwodnienia, przebudowie konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej - zwłaszcza na łukach, budowie nowej nawierzchni, przebudowie trzech wlotów dróg gminnych, zjazdów oraz zatoki autobusowej. Przebudowane zostaną również istniejące i wybudowane nowe odcinki chodnika na długości ponad 1,3 km oraz wykonane włączenie ul. Rodzinnej do DK 1.

Koszt prac to ok. 4,3 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostała część pochodzi z budżetu powiatu pszczyńskiego - ok. 765 tys. zł oraz gminy Kobiór - 500 tys. zł.

Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze - 03.2021
Przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze - 03.2021 · fot. Powiat


Realizacja inwestycji wpłynie przede wszystkim na usprawnienie połączeń drogowych powiatu pszczyńskiego oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W każdy czwartek o godz. 11.00 w świetlicy gminnej przy ul. Rodzinnej odbywają się rady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o stanie prac. Najbliższa planowana jest na 11 marca.

- Przebudowa ul. Rodzinnej to oczekiwana przez mieszkańców Kobióra inwestycja. Realizowanie zadania drogowego o tak szerokim zakresie jest możliwe dzięki naszej skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz współpracy z gminą Kobiór. Tylko w tym roku na inwestycje, remonty i bieżące utrzymanie dróg powiatowych wydamy ponad 17,3 mln zł. Zainwestowanie tak dużych środków w powiatową infrastrukturę drogową przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu kierowców, pieszych i rowerzystów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.