Reklama

Foto

  • 3 lipca 2020
  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 7161

Ponad czteromilionowa inwestycja drogowa w Kobiórze

Przekazanie ul. Rodzinnej w Kobiórze - 07.2020 · fot. Powiat
Rusza oczekiwany przez mieszkańców remont ul. Rodzinnej w Kobiórze. Dzięki środkom unijnym droga zostanie gruntownie przebudowana.

- Zmieniamy nasz powiat dzięki funduszom europejskim. To kolejna inwestycja, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie - łącznie ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostałą część kwoty pokryje powiat pszczyński - ok. 765 tys. zł oraz gmina Kobiór - 500 tys. zł, której dziękuję za pomoc w realizacji inwestycji - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która wspólnie z wójtem Kobióra Eugeniuszem Lubańskim uczestniczyła w przekazaniu wykonawcy placu budowy.

Ostatecznie, dzięki oszczędnościom w przetargu, zadanie zostanie zrealizowane za kwotę o niemal 30% niższą niż planowano, czyli ok. 4,3 mln zł. Jest to jedna z największych inwestycji drogowych prowadzonych na terenie powiatu pszczyńskiego. Droga zostanie przebudowana na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK nr 1. Prace rozpoczną się jeszcze w lipcu.

Inwestycja będzie polegać na przebudowie konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej - szczególnie na łukach, wykonaniu nowej nawierzchni, przebudowie trzech wlotów dróg gminnych, zjazdów oraz zatoki autobusowej. Wykonawca przebuduje również istniejące i zbuduje nowe odcinki chodnika na długości ponad 1,3 km, wykona odwodnienie oraz włączenie ul. Rodzinnej do DK 1. Firma Colas Polska Sp. z o.o ma czas do końca lipca 2021 r. na wykonanie wszystkich prac.

Realizacja inwestycji wpłynie przede wszystkim na usprawnienie połączeń drogowych powiatu pszczyńskiego, poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawę dostępności terenów inwestycyjnych i estetyki przestrzeni publicznej.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.