Reklama

Foto

  • 17 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5923

Przy drogach powiatowych posadzono 172 młode drzewa

Nowe drzewa przy drogach powiatowych - 04.2020 · fot. Powiat
Powiatowy Zarząd Dróg w ostatnich tygodniach posadził 172 młode drzewa przy drogach powiatowych. To głównie lipy, klony i dęby.

Nowe nasadzenia pojawiły się w 15 lokalizacjach na terenie powiatu pszczyńskiego. Niemal 150 drzew nasadzonych zostało przy powiatowych drogach na terenie gminy Pszczyna - przy ul. Powstańców Śląskich oraz Słowackiego w Czarkowie, przy ul. Batalionów Chłopskich, Szymanowskiego, Żorskiej, Sznelowiec oraz Zdrojowej w Pszczynie, ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach, Cieszyńskiej w Wiśle Wielkiej, Pokoju w Brzeźcach oraz ul. Powstańców Śląskich w Studzionce.

Młode drzewa zostały nasadzone także na terenie gmin: Kobiór, Pawłowice oraz Miedźna - przy drogach powiatowych w rejonie ul. Leśników w Kobiórze, ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach, ul. Wiejskiej w Jarząbkowicach oraz ul. Długiej w Górze.

- W tym roku własnymi siłami posadziliśmy łącznie 172 drzewa. Były to głównie lipy i klony, a także dęby. W bezdeszczowym okresie podlewamy je dwa razy w tygodniu. Poniesione z tego tytułu koszty wyniosły niemal 25 tys. zł - informuje Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.