Reklama

Foto

  • 9 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7378

Otwarto nowe miejsce spotkań dla seniorów z Kobióra

W Kobiórze utworzono klub seniora - 30.12.2019 · fot. UG Kobiór
Końcem grudnia w Kobiórze uroczyście otwarto klub seniora. Klub utworzono w ramach rządowego programu "Senior+" w pomieszczeniach po dawnej bibliotece w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze.

W ramach projektu wykonano remont pomieszczenia klubowego, dwa sanitariaty, klatkę schodową wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych oraz szatnię. Klub został w pełni wyposażony w meble, zaplecze kuchenne ze sprzętem agd, sprzęt audiowizualny i klimatyzację. Całkowita wartość projektu wyniosła około 214 000 zł. Dofinansowanie tego zadania wyniosło około 144 600 zł.

W uroczystości otwarcia udział wzięli licznie przybyli seniorzy, w tym przedstawiciele kobiórskich kół emerytów i Koła Gospodyń Wiejskich, a także władze samorządowe, kierownictwo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Domu Kultury. Po uroczystym przywitaniu i przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie klubu przez ks. wikarego Adama Zgodzaja.

Zgodnie z założeniami programu miejsce to ma służyć integracji nieaktywnych zawodowo mieszkańców Kobióra w wieku emerytalnym 60+ oraz wspierać i aktywizować osoby starsze. Stworzono emerytom możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu w miłym towarzystwie. Program i temat realizowanych zajęć będzie uzależniony w dużej mierze od potrzeb zgłaszanych przez seniorów. Mogą to być m.in. ćwiczenia terapeutyczne, rękodzielnictwo, zajęcia taneczne, muzyczne, komputerowe, ćwiczenia pamięci oraz aktywności fizycznej. Przewiduje się organizowanie różnego rodzaju imprez kulturalnych, spotkań, pogadanek oraz wycieczek.

BM / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.