pless.pl

Felietony

WYŚLIJ FELIETON
  • 14 lutego 2021
  • 15 lutego 2021
  • wyświetleń: 8491

Kto w pełni oddycha, w pełni odczuwa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Mieszkam w Pszczynie. Chciałbym Wam opowiedzieć o moim życiu, a właściwie o Waszym życiu z mojej perspektywy.

Reklama

Jeśli chcesz opublikować swój felieton, wyślij go za pomocą tego formularza. Najciekawsze teksty opublikujemy na łamach portalu, a niektórym autorom zaproponujemy stałą współpracę. Osobom publikującym felietony gwarantujemy najwyższą jakość komentarzy i zero hejtu! Zapraszamy do współpracy!


rynek, park, zima, muzeum, zamek
Zaśnieżony pszczyński park i rynek - styczeń 2021 · fot. pless.pl


Bardzo często słychać Wasze rozmowy dotyczące Covid-19. Boicie się o Wasze zdrowie, o zdrowie Waszych dzieci. Często zażywacie witaminy, suplementy diety, chcecie częściej wychodzić na świeże powietrze, budować swoją odporność. Widzę, że jest to dla Was bardzo ważne. Może nawet zdrowie stało się Waszym tematem przewodnim w 2020 roku. Jak się czasem spotykacie w większym gronie (oczywiście nie takim dużym jakbyście chcieli) często rozmawiacie o wirusach, szczepieniach, ochronie zdrowia.

Wielu z Was pewnie zrozumiało, w tym 2020 roku, że zdrowie jest najważniejsze. Trudno budować szczęście bez więzi z innymi ludźmi.

Okazało się również, że niezbędny jest do szczęścia kontakt z przyrodą. Zamknięci w czterech ścianach zaczynacie odczuwać chroniczne zmęczenie. Potrzebujecie zaczerpnąć świeżego powietrza...

Bardzo potrzebujecie świeżego powietrza.

Słyszę, że macie nowe plany. Chcecie żyć aktywniej, nie tracić czasu, spełniać marzenia. Może nawet żałujecie że do tej pory nie spełnialiście różnych Waszych planów, a przecież wszystko było możliwe i otwarte.

Zastanawiam się czy to nie paradoks, że w tym samym czasie, gdy mówicie o zdrowiu, nad Waszym miastem unosi się czarna chmura?

Czy to nie paradoks, że zdrowie i rodzina jest dla Was najważniejsza, a niska emisja wydobywająca się z Waszych kominów głównie opada na Wasz dom?

Boicie się pandemii? A co z pełzającymi pandemiami jak nowotwory?

Niektórzy z Was wierzą, że Bóg tworząc człowieka, wziął kawałek gliny i tchnął w nią życie... A jednocześnie Wasze działania nie potwierdzają tej wiary.

Bardzo mi zależy na tym, żeby rozpocząć dyskusję, co zrobić. Taką konstruktywną rozmowę. Nie chcę szukać winnych, nie chcę mówić, kto jest za to odpowiedzialny, bo wiem, że po prostu Wszyscy.

Wiem, też że mieszkańcy tego miasta potrafią się zjednoczyć i działać w imię jakiegoś dobra! W ostatnim czasie wiele było pozytywnej energii w Waszym powiecie.

Jakieś pomysły?

Wasze Czyste Powietrze

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj