pless.pl

Felietony

WYŚLIJ FELIETON
  • 20 kwietnia 2020
  • 21 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 19681

Dwie osoby na jedną kaczkę. Nowe zasady poruszania się po parku

Rząd zniósł zakaz przebywania w parkach i lasach. W związku z tym i my odzyskaliśmy dostęp do pszczyńskiego parku. Pamiętać jednak należy, że zniesienie obostrzeń nie jest równoznaczne z zachętą do tłumnego szturmowania ulubionych alejek. Idąc do parku, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa! Czy znasz je wszystkie? Ja już tak!

Reklama

Jeśli chcesz opublikować swój felieton, wyślij go za pomocą tego formularza. Najciekawsze teksty opublikujemy na łamach portalu, a niektórym autorom zaproponujemy stałą współpracę. Osobom publikującym felietony gwarantujemy najwyższą jakość komentarzy i zero hejtu! Zapraszamy do współpracy!


Poniższy tekst należy przeczytać "z przymrużeniem oka" :)Od 20 kwietnia możemy legalnie wybrać się do parku czy lasu, do czego zachęcam zwłaszcza mieszkańców blokowisk. Blokady zostały usunięte, ale nadal musimy przestrzegać surowych reguł, ustalonych specjalnie na tę okoliczność. Aby bezpiecznie i bezstresowo odbyć spacer po pszczyńskim parku, musimy stosować się do poniższych zaleceń.

Wszystkie osoby przebywające w parku powinny mieć obowiązkowo zakryte usta i nos oraz zachować między sobą właściwy dystans. Oprócz tego użytkownicy będą dzieleni na kategorie, dla których przypisane są konkretne zasady poruszania i zachowania się. Kategorie są trzy, przynależność do swojej kategorii ustalamy drogą wnioskowania. Wnioski należy składać w szaletach miejskich przy głównym wejściu do parku, przekształconych na okres epidemii w biuro podawcze (opłata pozostaje ta sama - 2 zł uiszczane przy wejściu).

Kategoria I: rodzice z dziećmi. Liczba rodzin z dziećmi, przebywających na terenie parku w jednym czasie, nie może przekraczać łącznej sumy ławek, dzielonej przez wszystkie przypisane do nich kosze na śmieci, pomnożonej przez liczbę działających latarni oraz żyjących wśród drzew wiewiórek. Pamiętajmy, że posiadanie Karty Dużej Rodziny równa się organizacji nielegalnych zgromadzeń i automatycznie nakłada na nas ryzyko mandatu.

Kategoria II: biegacze i rowerzyści. W parku obowiązuje zasada - jeden biegacz lub rowerzysta na 15 drzew. Jadąc na rowerze pamiętajmy, że na mostach i wąskich ścieżkach obowiązuje ruch wahadłowy, a o możliwości przejazdu będzie nas informowała umieszczona w tych miejscach sygnalizacja świetlna.

Kategoria III: osoby, które nie wiedzą, co zrobić ze swoim życiem oraz przedsiębiorcy. Liczba osób z tej kategorii, przebywających jednocześnie na terenie parku jest zależna od bieżących zasobów ornitologicznych. W parku mogą więc przebywać po dwie osoby na każdą dorosłą kaczkę i każdą dziką gęś kubańską.

Niezależnie od posiadanej kategorii, każdy użytkownik parku musi utrzymać należyty dystans od pozostałych. Rozmowy między osobami, które do parku weszły razem, można prowadzić jedynie korespondencyjnie.

Z uwagi na to, że zwierzęta mogą zarazić się od ludzi koronawirusem, uprasza się także o unikanie kontaktu z zamkowymi lwami oraz pumą z Piasku. Specjalne obostrzenia dotyczą aktywności na skateparku. Ze względu na niewielką powierzchnię tego terenu, wprowadza się zasady takie jak obowiązujące w sklepach (od 10 do 12 tylko seniorzy, każda z osób bierze jeden wózek).

Śmiech też jest ważny i nikt nam go nie zakaże. Jeśli chcesz poznać faktyczne zasady dotyczące przebywania w parkach i lasach, zajrzyj na http://www.gov.pl. Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło!

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.