Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 1 lutego 2019
  • wyświetleń: 1207

[ZDJĘCIA] Kolejna nowa pracownia w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Od stycznia w pawłowickim ZSO działa kolejna wyspecjalizowana klaso-pracownia do nauki elektroniki, elektrotechniki i fizyki.

Kolejna nowa pracownia w Zespole Szkół Ogólnokształcących - 01.2019 · fot. UG Pawłowice


W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach stworzono jedną z najlepiej wyposażonych w regionie klas do nauki elektroniki, elektrotechniki i fizyki. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, powstało 16 stanowisk, przy których uczniowie mają możliwość budowania układów elektrycznych pod napięciem do 230 V. Do dyspozycji nauczyciela jest stół sterowniczy, pozwalający kontrolować bezpieczeństwo w klasie i wyłączyć napięcie przy każdym stanowisku.

Dodatkowo stworzone zostały dwa ruchome stanowiska z oscyloskopem i picoscopem, urządzeniami służącymi do obserwowania, obrazowania przebiegów zależności pomiędzy dwiema wielkościami elektrycznymi. Sala została tak przygotowana, że w każdej chwili można ją doposażyć o kolejne 8 stołów - czyli 16 stanowisk do nauki. Projekt techniczny urządzenia klasy wykonany został przez Wojciecha Ortmana. Koszt przebudowy i wyposażenia sali to ponad 100 tys. zł., które w całości pokryte zostały z budżetu szkoły. Część prac remontowych została wykonana przez pracowników Gminnego Zespołu Komunalnego.

Z klasy korzystają nie tylko uczniowie technikum elektrycznego, ale również uczniowie klas technikum chłodnictwa i klimatyzacji oraz uczniowie liceum podczas lekcji fizyki.

W roku 2019 planuje się stworzenie specjalistycznych klas dla technikum chłodnictwa i klimatyzacji oraz logistyki. Na inwestycje te zostały pozyskane środki z funduszy unijnych. Obecnie remontowana jest klasa dla technikum górniczego, która swą aranżacją nawiązuje do charakteru kopalni. Dyrektor ZSO - Andrzej Wowra ma nadzieję, że tak wyposażona szkoła przyciągnie i zachęci do nauki w Pawłowicach przyszłorocznych absolwentów gimnazjów i ósmoklasistów.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.