Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 27 marca 2018
  • wyświetleń: 1428

[ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w Przedszkolu w Radostowicach

22 marzec był dniem szczególnym - pomimo, że jest już wiosna i powinien dominować kolor zielony, to jednak tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na nie co chłodniejszy kolor- kolor niebieski. A to za sprawą obchodów związanych z Dniem Wody.

Światowy Dzień Wody w Przedszkolu w Radostowicach - 22.03.2018 · fot. Krystyna Dajka


Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw muzycznych związanych z wodą - Mamo, tato wolę wodę, a także Brudasku umyj się. Rozmawialiśmy o wodzie, o jej ważnej roli w życiu ludzi, zwierząt, roślin, całego świata. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: co by było, gdyby wody nie było? , poznawaliśmy sposoby jej oszczędzania i nie marnowania.

Większość zajęć polegała na doświadczaniu, wyciąganiu wniosków - dzieci bowiem uczestniczyły w zabawach badawczych , aby bliżej przyjrzeć się wodzie. Wykonaliśmy więc wiele ciekawych eksperymentów- dzieci sprawdzały " Co się rozpuści?" - obserwowały zachowania substancji sypkich w wodzie. "Jak w Morzu Martwym" -sprawdzaliśmy jak zachowuje się ziemniak, kostka do gry ,jajko w wodzie z dużą ilością soli i bez. Wykonaliśmy także doświadczenia z filtrem i sprawdzaliśmy czystość wody.

Na koniec dzieci otrzymały dyplomy a na twarzy dzieci zostały namalowane szczęśliwe kropelki. Dzieci obiecały, że będą przyjaciółmi każdej kropelki wody i będą ją szanować.

Krystyna Dajka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.