pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 13 czerwca 2007
  • wyświetleń: 2645

Górskie certyfikaty z Samochodówką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Pod kierownictwem Artura Wojciecha i opiekunów: Agnieszki Szczypki-Wojciech, Justyny Dulemby i Agnieszki Władarz odbyła się inauguracyjna wycieczka Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego działającego w Zespole Szkół Samochodowych w Pszczynie.

Górskie certyfikaty z Samochodówką


Młodzież miała okazję do nabycia umiejętności korzystania z map i przewodników, rozpoznawania zagrożeń wynikających z zachować własnych i innych ludzi, a także pogłębienia wiedzy oregionie oraz do poznania procedur zachowań w sytuacjach wymagających pomocy.

Trasa wycieczki prowadziła od "Stalownika" szlakiem czarnym na przełęcz Łysą (570 m n.p.m.) następnie szlakiem czerwonym na Magurkę Wilkowicką (999 m n.p.m.), dalej szlakiem niebieskim na Czupel (933 m n.p.m. - najwyższy szczyt Beskidu Małego). Tym samym szlakiem grupa udała się z powrotem na Magurkę, szlakiem żółtym na ROgacz (828 m n.p.m.).

Punktem kulminacyjnym wyprawy było wręczenie młodzieży certyfikatów ukończenia szkolenia GOPR - "W górach bezpiecznie". Dzięki zdobytym wiadomościom i ukończonemu szkoleniu młodzi ludzie zapoznali się z teorią dotyczącą bezpieczeństwa poruszania się i zachowania na szlakach górskich, zaś udział w wycieczce dał im możliwość praktycznego sprawdzenia nabytej wiedzy.

Agnieszka Władarz

Źródło: Głos Pszczyński

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj