pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 2 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 3390

PG 3 najwięcej wie o Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

29 marca 2007r. już po raz ósmy Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zorganizowało interdyscyplinarny konkurs dla gimnazjalistów pt. "Ziemia pszczyńska w Europie - wczoraj, dziś i jutro". Celem konkursu jest wspieranie młodego człowieka w poszukiwaniu własnej tożsamości, przybliżenie wartości dziedzictwa kulturowego i poszerzanie wiedzy o ziemi pszczyńskiej.

Do konkursu zgłosiło się 7 drużyn, reprezentujących gimnazja naszego powiatu. Pięcioosobowe drużyny przedstawiały przygotowaną wcześniej inscenizację wybranego wydarzenia z dziejów ziemi pszczyńskiej oraz prezentację multimedialną na temat: "Ginące zawody".

Jurorzy (Aleksandra Marzec, Małgorzata Paszek, Barbara Sopot - Zembok, Danuta Abramowicz - Heczko i Piotr Cygan) bardzo wysoko ocenili inscenizacje wydarzeń oraz nowatorstwo ujęcia tematu, walory estetyczne i zaawansowanie technologiczne prezentacji multimedialnych. Gimnazjaliści zmagali się ponadto z trzema trudnymi testami: "Placówki muzealne w powiecie pszczyńskim", "Geografia ziemi pszczyńskiej" i "Historia rodu Hochbergów na ziemi pszczyńskiej". Wśród zadań "niespodzianek" pojawiło się rozpoznawania zabytków ziemi pszczyńskiej oraz - budzące wiele emocji - tłumaczenie wyrazów i wyrażeń z języka angielskiego na gwarę śląską (np. noise, scream - larmo; beautyful girl - gryfno dziołszka).

I miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum nr 3 w Pszczynie (opiekun - Ewa Kowalska) II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 4 w Pszczynie (opiekun Ewelina Szuster), III - drużyna Gimnazjum z Miedźnej (opiekun Renata Patyk). Gratulujemy szerokiej wiedzy o ziemi pszczyńskiej! Nagrody książkowe uczniom wręczyli: wójt gminy Goczałkowice Zdrój - Krzysztof Kanik, dyrektor POPP - Barbara Sopot - Zembok oraz Małgorzata Paszek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach - współorganizatora konkursu. Konkurs przygotowała i prowadziła Halina Nocoń.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj