Edukacja

  • 25 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 724

Podsumowanie mobilności Erasmus+ w "Samochodówce"

23 kwietnia w auli PZS1 odbyło się spotkanie podsumowujące działania w ramach projektów unijnych Erasmus+.

Podsumowanie mobilności Erasmus+ w „Samochodówce” - 04.2024 · fot. PZS1


Mobilność realizowana była w ramach projektu 2022-1-PL01-KA121-SCH-000054523 finansowanego ze środków ERASMUS+ w ramach akredytacji 2020-1-PL01-KA120-SCH-095552.

Podczas wydarzenia obecni mieli możliwość wysłuchać krótkiej prezentacji, podczas której nauczyciele podsumowali wyjazd oraz opowiedzieli o doświadczeniach zdobytych w Hiszpanii. Spotkanie było także poprzedzone konferencją, w ramach której uczestnicy mobilności dzielili się wiedzą zdobytą w trakcie szkolenia pt. "Nauczyciel jako trener, mentor i coach". Wszyscy biorący udział w mobilności nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. Nadrzędnym celem programu jest podnoszenie jakości kształcenia poprzez umożliwianie wszechstronnego rozwoju, który przekładać się ma na lepsze wyniki pracy.

Wrażenia uczestników z udziału w projekcie są pozytywne. Wyjazd do Granady stanowił okazję do zdobycia nowej wiedzy oraz doskonalenia nabytych już wcześniej umiejętności. Oferując jednocześnie możliwość rozwoju kompetencji językowych, jak i poszerzania wiedzy na temat kultury i dziedzictwa europejskiego, projekt był ważnym doświadczeniem edukacyjnym, które procentować będzie w życiu zawodowym uczestników.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje podobne inicjatywy, stawiając sobie za cel rozwój umiejętności uczniów i nauczycieli. Motywacją do organizacji wyjazdów zagranicznych niezmiennie pozostaje przekonanie, że podróże oraz doświadczenia edukacyjne i zawodowe zapewnią uczestnikom wiedzę, która pozwoli im na stawianie czoła wyzwaniom współczesnego świata. Ponadto zapoznając się z europejskimi standardami pracy oraz dziedzictwem kulturowym, nauczyciele oraz uczniowie doskonalą swoje kompetencje językowe, społeczne i obywatelskie.

źródło: PZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj