Edukacja

  • 12 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 928

[ZDJĘCIA] Mechatronicy z Rolniczoka na stażu zawodowym w Barcelonie

Na początku marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w urokliwej Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji, praktykanci odbyli intensywny kurs języka hiszpańskiego. Część zajęć obejmowała również zajęcia z pierwszej pomocy i przygotowanie kulturowe.

Mechatronicy z PZS2 na stażu zawodowym w Barcelonie - 04.2024 · fot. Monika Janosz


Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Część stażystów pracowało w firmie zajmującej się obróbką blachy przemysłowej, która działa w sektorze metalurgii od ponad 50 lat. Natomiast pozostali uczestnicy odbywali praktyki w firmie zajmującej się projektowaniem i produkcją urządzeń ciśnieniowych dla branż różnych sektorów.

Dodatkową atrakcją tego wyjazdu była możliwość poznania pięknej Barcelony. Uczniowie podczas wycieczek fakultatywnych zaznajomili się kulturą i obyczajami tego regionu Hiszpanii. Zwiedzanie, obcowanie z mieszkańcami, zdobywanie informacji historycznych czy próbowanie lokalnych specjałów kuchni hiszpańskiej to najlepszy sposób na integrację. Co więcej, uczniowie poznali swoich rówieśników z innych krajów takich jak Portugalia, Grecja czy Łotwa, którzy również brali udział w podobnych projektach.

Nauka i zdobywanie doświadczeń zawodowych to bardzo ważne elementy procesu dydaktycznego. To, co poznamy, zrozumiemy i czego nauczymy się w szkole będzie procentowało w przyszłości i w wymierny sposób wpłynie na jakość naszego życia. Dlatego tak ważne jest korzystanie z każdej możliwości, aby doskonalić siebie i swoje umiejętności.

Projekt "Bilet do kariery - II" - realizowany w ramach akcji 1. Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+.

źródło: PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj