Edukacja

 • 11 stycznia 2024
 • 16 stycznia 2024
 • wyświetleń: 28630

Ranking Perspektyw 2024: na którym miejscu nasze szkoły?

Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 zostały: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum). Na którym miejscu znalazły się szkoły średnie z Pszczyny, Pawłowic i Gilowic? Jak wypadły na tle województwa śląskiego?

chrobry
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie · fot. Powiat


Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2024 został przygotowany już po raz dwudziesty szósty. Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej). W pełnej wersji publikacji dostępnej na stronie Perspektywy.pl znajdziemy listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. Link: https://2024.licea.perspektywy.pl/2024/rankings/ranking-glowny-liceow

Jak wypadły licea z terenu powiatu pszczyńskiego?

 • LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie: 213. miejsce i odznaka Srebrnej Tarczy,
 • LO im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach - 798. miejsce i odznaka Brązowej Tarczy,
 • III LO w Pszczynie - 854. miejsce i odznaka Brązowej Tarczy,
 • Liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach - 855. miejsce i odznaka Brązowej Tarczy.


Liceum w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 nie znalazło się w zestawieniu. Również pszczyńskie i pawłowickie technika są poza rankingiem.

W rankingu maturalnym liceów LO im. Chrobrego zajęło natomiast 205. miejsce i zdobyło Srebrną Tarczę. Pozostałe placówki z terenu powiatu nie znalazły się w zestawieniu.

Tarcze złote, srebrne i brązowe są potwierdzeniem wysokiej jakości pracy placówek.

Ranking wojewódzki liceów:

 • 19. miejsce w woj. śląskim zajęło I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
 • 94. miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
 • 90. miejsce zajęło LO im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach
 • 95. miejsce zajęło liceum w zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach.


Ranking wojewódzki techników:

 • 71. miejsce zajęło Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach,
 • 110. miejsce zajęło Technikum nr 3 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 (Rolniczok).


Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2024 i Rankingu Techników 2024 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2024, Rankingu Maturalnego Techników 2024 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2024.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj