Edukacja

  • 19 grudnia 2023
  • wyświetleń: 1478

[ZDJĘCIA] Dzielnicowy z wizytą w kobiórskim przedszkolu

Dzielnicowy na spotkaniu z przedszkolakami w Kobiórze opowiadał o bezpieczeństwie w domu, przedszkolu, podczas zabawy, zakupów, a także w ruchu drogowym. Ponadto mundurowy zachęcał milusińskich do noszenia opasek odblaskowych, które każde z nich otrzymało. Maluchy z uwagą słuchały policyjnych rad, do których obiecały się stosować.

Dzielnicowy z wizytą w kobiórskim przedszkolu · fot. KPP Pszczyna


Sierż. szt. Michał Wróbel jest dzielnicowym na terenie gminy Kobiór. W ramach prowadzonej przez siebie działalności profilaktycznej mundurowy spotkał się z przedszkolakami, aby porozmawiać na temat zasad bezpieczeństwa.

Policjant tłumaczył, jak działa sygnalizacja świetlna, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych oraz którą stroną drogi iść, kiedy nie ma chodnika. Mundurowy przypomniał, że noszenie odblasków jest bardzo ważne i podnosi poziom naszego bezpieczeństwa na drodze. Maluchy obiecały, że zdobytą na spotkaniu wiedzę przekażą rodzicom, a w trakcie wieczornych spacerów zawsze będą im towarzyszyć "świecące" elementy.

Ponadto najmłodsi dowiedzieli się na czym polega zawód policjanta. Dzielnicowy zaprezentował przedszkolakom policyjny mundur oraz omówił, w jaki sposób korzystać z numeru alarmowego 112.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą niecodziennych gościa. Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminne Przedszkole w Kobiórze" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gminne Przedszkole w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminne Przedszkole w Kobiórze" podaj