Edukacja

  • 27 listopada 2023
  • wyświetleń: 3336

[ZDJĘCIA] Ślubowanie klas mundurowych z Pszczyny

Policjanci z pszczyńskiej komendy wzięli udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Na sali zgromadzili się rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i zaproszeni goście. Dla licealistów, wiążących swoje dalsze plany ze służbą w mundurze było to niezapomnianym przeżyciem.

Ślubowanie klas mundurowych z Pszczyny - 11.2023 · fot. KPP Pszczyna


Na uroczystości, która odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie licznie przybyli rodzice i bliscy uczniów. Nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych. Wśród nich był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie mł. insp. Marek Nowok.

Uroczystość miała podniosły charakter. Ślubowanie na sztandar szkoły odbyło się tradycyjnie, według ceremoniału wojskowego, w którym wzięło udział 53 licealistów. Uczniowie klas mundurowych zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych.

Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy m.in. pracy policjanta czy żołnierza zawodowego. Obchody były także okazją do wyróżnienia stopniami "młodszego kadeta", "kadeta" oraz "starszego kadeta" uczniów drugich, oraz trzecich.

Osoby zainteresowane służbą w policji funkcjonariusze zapraszają do kontaktu z pracownikiem kadr Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie pod numerami telefonów 47 855 22 18/19 bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy Ks. Bp. Bernarda Bogedaina 18. Szczegółowe informacje można także znaleźć na stronie internetowej w zakładce "Rekrutacja".

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj