Edukacja

  • 3 listopada 2023
  • wyświetleń: 1387

[FOTO] Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Miedźnej spotkali się z grupą przedszkolaków z naszego powiatu. Praca policjanta oraz bezpieczeństwo na drodze to tematy, które zostały omówione podczas pogadanki. Wizyta stróżów prawa wzbudziła wielkie zainteresowanie maluchów.

Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu · fot. KPP Pszczyna


Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Miedźnej przybliżyli maluchom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w kontaktach z obcymi. Przypomnieli również, jak ważne są elementy odblaskowe oraz pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Ponadto młodzi słuchacze z chęcią rozmawiali z mundurowymi na temat zawodu policjanta, dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz w jaki sprzęt wyposażeni są idąc do służby.

Rozwijanie u najmłodszych zachowań umożliwiających im uniknięcie niebezpieczeństw stanowi bowiem priorytet w codziennej pracy dzielnicowego. Coroczne edukowanie dzieci, regularne powtarzanie i sprawdzanie przytoczonej im wiedzy, może ustrzec je przed zagrożeniami w codziennym życiu. Dodatkowo takie uświadamianie maluchów, że zawsze mogą liczyć na swojego dzielnicowego, jest bardzo istotne, gdyż może okazać się bezcenne w przyszłości. Dzieci dowiadują się bowiem, że dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu i w przypadku zagrożenia zawsze mogą zwrócić się do niego o pomoc.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.