Edukacja

  • 30 października 2023
  • 29 listopada 2023
  • wyświetleń: 2703

Konkurs plastyczny na plakat inspirowany komiksem "Paneuropa"

Za nami:

Powiat Pszczyński oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na plakat inspirowany komiksem "Paneuropa".

Pszczyna bohaterką komiksu "Paneuropa" - 25.10.2023 · fot. pless.pl


Paneuropa to seria komiksów wydawana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce poruszająca najważniejsze kwestie społeczne we współczesnej Europie. Najnowszy album z przygodami Paneuropy to opowieść o nadziei i męstwie, o solidarności ze skrzywdzonymi i o gotowości niesienia pomocy. Komiks nosi tytuł "Paneuropa. Solidarni z Ukrainą" i jak wskazuje tytuł, opowiada o europejskim wsparciu dla poszkodowanej przez zbrodniczą napaść Ukrainy oraz o walce ze złem, które chce siłą odebrać ludziom ich prawa, na czele z godnością i wolnością.

Partnerem tegorocznego komiksu jest m.in. Powiat Pszczyński, a na kartach albumu zostaną pokazane m.in. inwestycje zrealizowane z udziałem środków unijnych, jak Powiatowe Centrum Przesiadkowe, Muzeum Zamkowe i Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie. W każdej z tych historii świat fantastyki przeplata się ze światem realnym, a w rozwiązywaniu problemów pomagają fikcyjni superbohaterowie Paneuropy.

Powiat Pszczyński - partner tegorocznej edycji komiksu oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie ogłaszają ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na plakat inspirowany komiksem "Paneuropa". Partnerem konkursu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu inspirowanego komiksem Paneuropa, a praca może zawierać postacie lub historie zaczerpnięte z komiksów. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Prace można nadsyłać do 30 listopada na adres Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie (ul. 3 Maja 7, 43-200 Pszczyna). Można je również dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Pszczynie w godzinach pracy starostwa.

Prócz nagród rzeczowych zwycięzcy wezmą udział w warsztatach z rysownikami komiksu, a jeżeli jury szczególnie zachwyci któraś praca, jest szansa, że jej autor otrzyma szansę na zaprojektowanie strony lub grafiki w przyszłorocznym komiksie.

Komiks "Paneuropa. Solidarni z Ukrainą" w wersji elektronicznej można pobrać ze strony Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Przed wzięciem udziału w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, a do pracy dołączyć załączniki.

Do pobrania:

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj