Edukacja

  • 31 sierpnia 2023
  • 2 września 2023
  • wyświetleń: 17409

[ZDJĘCIA] Najwybitniejsi uczniowie otrzymali Stypendia Burmistrza Pszczyny

Niezwykle uroczysta oprawa towarzyszyła I Gali Stypendystów Burmistrza Pszczyny. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 29 sierpnia w Stajniach Książęcych. Inicjatywa jest konsekwencją przyjęcia Lokalnego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów.

I Gala Stypendystów Burmistrza Pszczyny - 29.08.2023 · fot. UM Pszczyna


Uczestników gali przywitał burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który nie krył dumy, iż w gminnych szkołach uczy się, tak wielu wybitnych uczniów. Burmistrzowi towarzyszyli zastępcy Magdalena Czarnecka, a także Piotr Sidzina. Zaproszeni na galę zostali również sekretarz gminy Łucja Foltyn, a także dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Katarzyna Gabryś.

Zanim zaprezentowano tegorocznych stypendystów, Katarzyna Kulpa, wiceprezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless zaprezentowała ciekawostki z życia księżnej Daisy. Skoncentrowała się na wątkach związanych z podróżami. Wystąpienie oraz prezentacja sylwetki związana jest z obchodami Roku Księżnej Daisy.

Zgromadzona w Stajniach Książęcych publiczność nagrodziła najlepszych uczniów gromkimi brawami. Owacje i podziękowania powędrowały również w kierunku Kwintetu Klarnetowego Squeak 5 odpowiedzialnego za przygotowanie oprawy muzycznej. Jednym z członków zespołu jest Miłosz Szczotka z Ćwiklic, który jest laureatem prestiżowego konkursu Silverstein Work z główną nagrodą 2023 GRAND PRIZE Senior Division.

Gratuluję wszystkim laureatom. Wyniki w nauce są odzwierciedleniem ogromnej determinacji, samozaparcia i realizacji wyznaczonych celów. Te wszystkie cechy już na tym etapie edukacji przynoszą efekty. Jestem przekonany, że w przyszłości również będą procentować. Osoby, które otrzymały stypendium wykazują się ponadprzeciętnymi wynikami. To świadectwo ciężkiej pracy. Gratuluję pedagogom, którzy przez wiele lat pracowali z młodzieżą, aby mogli dojść do tego miejsca gdzie obecnie się znajdują. Oczywiście ogromne słowa uznania dla rodziców i opiekunów. Wskazaliście drogę, którą dzisiaj podążają wasze dzieci.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Stypendium Burmistrza Pszczyny za rok szkolny 2022/2023 spełniło 64 uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Pszczyna.

Wśród nich znalazło się 9 uczniów, którzy otrzymali stypendium burmistrza Pszczyny wypełniając więcej niż jedno kryterium:
  • 1 stypendysta zdający egzamin maturalny: język polski -90%; język angielski -95% ; matematyka -100%
  • 2 stypendystów, którzy brali udział więcej niż w jednym konkursie organizowanym przez kuratorium oświaty i uzyskali tytuł Finalisty bądź Laureata ;
  • 3 stypendystów, którzy brali udział w konkursie organizowanym przez kuratorium oświaty-uzyskali tytuł Finalisty lub Laureata oraz uzyskali ze wszystkich części egzaminu ósmoklasisty średni wynik procentowy co najmniej 90% punktów
  • 3 stypendystów, który uzyskali ze wszystkich części egzaminu ósmoklasisty średni wynik procentowy 98% i powyżej.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.