Edukacja

  • 19 lipca 2023
  • wyświetleń: 3110

[ZDJĘCIA] Erasmus Plus: nauczyciele PZS1 na szkoleniu w Hiszpanii

Szesnastoosobowa grupa nauczycieli pszczyńskiej "Samochodówki" spędziła tydzień w Granadzie, biorąc udział w szkoleniu!

Erasmus Plus: Nauczyciele PZS1 na szkoleniu w Hiszpanii - 07.2023 · fot. PZS1


Tematem przewodnim było hasło "Nauczyciel jako trener, mentor, coach". Szkolenie miało na celu wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę dotyczącą komunikacji oraz ról pełnionych przez siebie w szkole. Tematyka warsztatów miała pozwolić nauczycielom doskonalić swoje kompetencje w taki sposób, by mogli oni wychodzić naprzeciw potrzebom uczniów.

Podczas zajęć nauczyciele dowiedzieli się czym charakteryzują się role trenera, mentora i coacha oraz jak należy je pełnić w środowisku szkolnym. Szkolenie zorganizowane w formie warsztatów umożliwiło uczestnikom poznanie technik, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w pracy z uczniami.

Uczestnicy projektu zdobyli jednak nie tylko wiedzę merytoryczną, mogli bowiem doskonalić także swoje kompetencje językowe oraz kulturowe. W ramach części kulturowej szkolenia zwiedzili m.in. Alhambrę i Frigilianę oraz próbowali lokalnych przysmaków.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje podobne inicjatywy, stawiając sobie za cel rozwój umiejętności uczniów i nauczycieli. Udział w projektach ma na celu podnoszenie kompetencji nauczycieli. Uczestnicy szkolenia dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniami bez wątpienia przyczynią się do podniesienia kompetencji kadry nauczycielskiej. Organizując kolejne wyjazdy szkoleniowe umożliwiające rozwój zespołu nauczycielskiego, szkoła dba o to aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę od jak najlepiej wykwalifikowanej kadry.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu 2022-1-PL01-KA121-SCH-000054523 finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach akredytacji 2020-1-PL01-KA120-SCH-095552.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj