Reklama

Edukacja

  • 30 czerwca 2023
  • wyświetleń: 827

Zabawy z dawnych lat w Przedszkolu nr 6 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jak dawniej bawiły się dzieci? Jak spędzały czas? Jak organizowały sobie przestrzeń do zabawy?

Zabawy z dawnych lat w Przedszkolu nr 6 im. Misia Puchatka w Pszczynie · fot. Przedszkole nr 6


Dawne dzieciństwo to przede wszystkim mnóstwo zabaw i gier ruchowych na podwórku, wyliczanek, piosenek. Były one proste w organizacji, prezentowały banalne reguły, ale co najważniejsze była atmosfera, śmiech, ruch, pomysłowość, śpiew to wszystko dawało poczucie wspólnoty i radości z bycia razem.

Nasi pradziadkowie, dziadkowie nie mieli telewizora, komputera, nie w każdym domu była książka dla dzieci, nie miały typowych zabawek, ale bogata wyobraźnia podpowiadała, co można wykorzystać, aby zabawa była nieprzeciętna i udana. Patrząc jednak na szybki rozwój technologii, całą komputeryzację, można stwierdzić, że dawne gry z dzieciństwa naszych dziadków i rodziców odeszły w niemal w całkowitą niepamięć.

Dlatego w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs "Zabawy z dawnych lat".

Zabawę zaczęliśmy najsłynniejszą wyliczanką na podwórku "Palec pod budkę". Ten wierszyk był zaproszeniem dzieci z podwórka do zabawy a kto nie zdążył, nie mógł grać.

Każda grupa przygotowała i zaprezentowała najpopularniejsze zabawy podwórkowe, w które bawili się nasi Dziadkowie i Rodzice. Skoki na Gumie i na Skakance, Gra w Klasy, zabawa Baba Jaga patrzy, Rolnik sam w dolinie, Mamo, mamo ile kroków do domu, a także śmieszne wierszyki i wyliczanki były okazją do wspólnego spotkania przedszkolaków, a także miłych wspomnień z dzieciństwa naszych Pań.

Przedszkole Publiczne nr 6

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.