Reklama

Edukacja

  • 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1345

[FOTO] Zagraniczne kursy językowe nauczycieli PZS nr 2

"Uczyć po europejsku - II" to tytuł projektu, w którym uczestniczyła kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Dzięki niemu mieli okazję wziąć udział w zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych w Hiszpanii oraz Irlandii realizowanych w ramach Akredytacji Erasmusa.

Zagraniczne kursy językowe nauczycieli PZS nr 2 · fot. Monika Janosz


Celem kursu było doskonalenie umiejętności językowych z nastawieniem na płynność w posługiwaniu się językiem hiszpańskim i angielskim, a także poszerzenie wiedzy na temat kultury Hiszpanii i Irlandii.

Nauczycielki przebywające w Barcelonie uczęszczały na zajęcia językowe prowadzone przez szkołę językową BCNLIP IDIOMAS. Natomiast pedagodzy przebywający w Irlandii brali udział w zajęciach prowadzonych przez native speakera.

Pobyt za granicą związany jest nie tylko z nauką, ale i z odpoczynkiem. Nauczycielom przebywającym w Irlandii udało się poznać Cork, drugie co do wielkości miasto Irlandii. Zobaczyli również klifowe wybrzeże Oceanu Atlantyckiego - Cliffs of Moher oraz park narodowy w Killarney. Z kolei nauczycielki przebywające w Barcelonie każdego dnia po zajęciach zwiedzały miasto. Odwiedziły Sagradę Familię, bunkry El Carmel, Park Cytadela, Łuk Triumfalny, Labirynt Horta, Zamek Castell de Montjuïc.

Udział w mobilności to nie tylko nauka, podróżowanie i poznawanie nowych ludzi, ale to przede wszystkim czas rozwoju osobistego, rozwijania umiejętności językowych oraz propagowania bogactwa kultury i tradycji rodzimych. To czas, w którym kadra pedagogiczna miała możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron, ograniczeń. Często to także pokonywanie granic, wychodzenie poza strefę komfortu. To również nauka pracy z drugim człowiekiem. Dzięki przebywaniu w międzynarodowym towarzystwie uczestnicy mieli możliwość poznania nowych kultur, zwyczajów oraz zachowań, dzięki czemu poznali, jak wygląda życie w innych częściach świata.

Zagraniczne kursy językowe nauczycieli PZS nr 2
fot. Monika Janosz

Monika Janosz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj