Reklama

Edukacja

  • 14 czerwca 2023
  • wyświetleń: 824

Zielona Pracownia wkrótce w kobiórskiej szkole!

Za nami kolejna edycja konkursu na Zieloną Pracownię organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. W roku jubileuszu 30-lecia katowickiego funduszu 155 szkół z całego województwa złożyło konkursowe wnioski o dofinansowanie zadania polegającego na utworzeniu w placówce oświatowej nowoczesnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych czy chemiczno-fizycznych. W tej edycji wzięła udział również Szkoła Podstawowa w Kobiórze i znalazła się w gronie szczęśliwych zwycięzców!

Zielona pracownia w ZSP w Pawłowicach - 14.04.2017
Zielona pracownia - zdjęcie ilustracyjne · fot. UG Pawłowice


Podczas gdy uczniowie będą cieszyć się wakacjami, pracownia chemiczno-fizyczna przekształci się w Laboratorium Kobiórskich Odkrywców. Poza gruntowną modernizacją sali lekcyjnej zakupione zostaną pomoce dydaktyczne oraz najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Pracownia nie tylko zyska atrakcyjny wygląd, ale dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przyczyni się do wzrostu efektów kształcenia i podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

5 czerwca w scenerii pięknego ogrodzieńskiego zamku odbyła się uroczysta gala, podczas której przedstawiciele funduszu, władz samorządowych oraz parlamentarzyści wręczyli symboliczne dyplomy, potwierdzające przyznanie dotacji. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele gmin i miast zwycięskich szkół. Uroczystość uświetnił występ zespołu Malwinki z okolicznej szkoły podstawowej.

Wydarzeniu towarzyszył piknik ekologiczny. Młodzież wzięła udział w licznych konkursach o tematyce przyrodniczej, poznając jednocześnie atrakcje okolicy: m. in. Zagrody Żubrów i Nadleśnictwa Siewierz. Nie lada atrakcją był spacer po ruinach ogrodzieńskiego zamku. Całości dopełniła piękna, słoneczna pogoda.

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj