Edukacja

  • 25 maja 2023
  • wyświetleń: 3275

[FOTO] Trwa budowa przedszkola w Kobiórze

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace związane z "Budową przedszkola w Kobiórze" dofinansowanego z Rządowego Funduszu Programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Trwa budowa przedszkola w Kobiórze · fot. UG Kobiór


1 marca dokonano odbioru częściowego robót obejmującego połowę kosztów robót budowlanych zgodnie z umową z Wykonawcą, tj. w kwocie 7 929 498,52 zł. W chwili obecnej trwają prace związane z elewacją obiektu oraz roboty wewnątrz budynku, w tym roboty związane z wykonaniem instalacji oraz roboty tynkarskie i podłogowe.

Trwa budowa przedszkola w Kobiórze
Trwa budowa przedszkola w Kobiórze · fot. UG Kobiór


Budynek przedszkola został zaprojektowany jako dwukondygnacyjny niepodpiwniczony, w którym znajdować się będzie 8 oddziałów przedszkolnych oraz m.in. pomieszczenia administracyjne, sanitarne i socjalne.

Zakres inwestycji obejmuje również instalację oświetlenia zewnętrznego, kanalizację zewnętrzną deszczową, instalację zewnętrzną kanalizacji sanitarnej, instalację zewnętrzną kanalizacji technicznej z separatorem olejów, ogrodzenie wraz z furtkami, wiatę śmietnikową, kosze na śmieci, ławki, murek oporowy przy głównym wejściu, schody terenowe, uporządkowanie terenu i nowe nasadzenia wokół budynku.

Trwa budowa przedszkola w Kobiórze
Trwa budowa przedszkola w Kobiórze · fot. UG Kobiór


Powstaną także miejsca postojowe i zbiornik na wodę do celów przeciwpożarowych oraz mała architektura - przedszkolny plac zabaw. Zakres prac obejmuje również rozbiórkę garaży blaszanych znajdujących się w na terenie objętym inwestycją.

Wartość inwestycji, zgodnie z szacunkami, wyniesie łącznie 16 120 000,00 zł, w tym koszt robót budowlanych około 15 859 000,00 zł, z czego 10 455 000,00 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

BM / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.