pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 3955

[WIDEO] W Czarkowie powstaje nowe przedszkole dla 150 dzieci

W Czarkowie, tuż za istniejącym budynkiem obecnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich, gmina Pszczyna buduje nowe przedszkole dla 150 dzieci.

ReklamaNowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt z salami zajęciowymi, kuchnią i szatniami zostanie udostępniony w tym roku. Prace przebiegają bardzo intensywnie, sprawnie i budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców sołectwa.

Roboty budowlane wykonuje wyłoniona w drodze przetargu spółka JM Kontrakt z Łąki. Poza budową samego budynku, zagospodarowany zostanie też teren wokół nowego przedszkola. Powstanie tu między innymi plac zabaw.

Nowe przedszkole w Czarkowie będzie spełniało wysokie standardy. Będą tu optymalne warunki do przyjęcia 150 przedszkolaków.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


W Czarkowie powstaje nowoczesne przedszkole dla 150 dzieci - 10.03.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Jak dodaje burmistrz, jest to trzecie przedszkole w naszej gminie, które powstaje w ostatnich latach. Wcześniej wybudowana została nowoczesna placówka w Ćwiklicach, a równocześnie z inwestycją w Czarkowie, prowadzona jest budowa przedszkola w Studzienicach. Tam również już wkrótce zostanie przyjętych 150 dzieci.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.