pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 10 marca 2023
  • wyświetleń: 1335

W Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie powstanie zielona pracownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Uczniowie kolejnej gminnej szkoły będą mogli korzystać z zielonej pracowni. Taka powstanie już niebawem w Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Powstańców Śląskich. Inwestycję dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Reklama

Zielone pracownie w szkołach w gminie Pszczyna · fot. UM Pszczyna


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął dziewiątą edycję konkursu "Zielona Pracownia Projekt" skierowanego do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z województwa śląskiego. Z 188 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, jury wyłoniło 79 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów zielonych pracowni.

Na tej liście znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, która w pierwszym etapie otrzyma 12 tysięcy złotych (maksymalna wysokość nagrody) na wdrożenie projektu pracowni, w której będą odbywać się zajęcia z przyrody, geografii i biologii.

- Zielona pracownia pomoże uczniom rozwijać zainteresowania i umiejętności. Dzięki wyposażeniu pracowni w nowoczesny sprzęt, uczniowie będą mieli dostęp do narzędzi i technologii, które pomogą im lepiej zrozumieć świat przyrody i jego złożone procesy. Pracownia będzie również miejscem, gdzie uczniowie będą mieli możliwość prowadzenia różnych eksperymentów i badań, co przyczyni się do ich rozwijania kreatywności i myślenia naukowego - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Nie możemy zapomnieć o tym, że praca w pracowni biologicznej pomoże również uczniom zrozumieć istotę i znaczenie ochrony środowiska naturalnego. Będzie to więc doskonała okazja, aby młodzi ludzie zaczęli myśleć ekologicznie i zaczną działać w kierunku ochrony naszej planety - dodaje burmistrz.

Zielone pracownie w szkołach w gminie Pszczyna
Zielone pracownie w szkołach w gminie Pszczyna · fot. UM Pszczyna


6 marca rozpocznie się nabór na drugi etap konkursu "Zielona Pracownia '2023". Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48.000 zł.

Warto zaznaczyć, że to już kolejna zielona pracownia w szkołach zarządzanych przez gminę Pszczyna. Z takich sali korzystają już uczniowie Szkoły Podstawowej w Studzionce (od 2020 roku), Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Kolonia Jasna (od 2021 roku) oraz Szkoły Podstawowej w Brzeźcach (na zdjęciu powyżej) i Szkoły Podstawowej nr 5 na osiedlu Piastów (od 2022 roku).

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj