pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 10 marca 2023
  • wyświetleń: 1630

Uczniowie z III LO o realizacji projektów społecznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

We wtorek, 7 marca uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie spotkali się z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem. Podczas spotkania przedstawili swoje działania związane z realizacją ogólnopolskiego programu "Zwolnieni z Teorii". W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli także sekretarz gminy Łucja Foltyn, Izabela Bąk, naczelnik Wydziału Oświaty, a także Joanna Pszonak, dyrektor III LO w Pszczynie.

Reklama

Zwolnieni z Teorii - spotkanie z uczniami w Urzędzie Miejskim - 07.03.2023 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Celem realizacji projektów społecznych przez uczniów szkół średnich jest zwiększenie aktywności obywatelskiej poprzez udział w wolontariacie. W konsekwencji młodzi ludzie już na etapie edukacji szkolnej nabywają umiejętności pracy w zespole, a także skutecznej komunikacji oczekiwanej przez przyszłych pracodawców.

Podczas spotkania z burmistrzem przedstawiciele zespołów roboczych opowiedzieli o swoich pomysłach, wykorzystywanych narzędziach, sposobach realizacji oraz grupach docelowych. Wśród omawianych projektów znalazły się takie pomysły jak: tłumaczenie zagadnień ekonomicznych dzieciom i młodzieży, zagrożenia trendem fast fashion, o sztuce, która nie musi być nudna, filmach i sposobach ich wyszukiwania, sporcie, pomysłach na zwiększenie aktywności podczas nauki, czy projektach edukacyjnych połączonych z wykładami o harcerstwie.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem kreatywności uczniów i podejmowanych tematów w ramach realizacji swoich projektów. Młodzi ludzie nie boją się poruszać trudnych tematów. Mają swój sposób, aby przedstawić pomysł i przekonać odbiorcę do swoich argumentów. To świadczy o tym, że projekty są przemyślane. Ważnym aspektem są działania związane z prowadzeniem kampanii społecznych, które uczą dojrzałości i pozwalają nawiązywać interakcje ze środowiskiem - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Zwolnieni z Teorii - spotkanie z uczniami w Urzędzie Miejskim - 07.03.2023
Zwolnieni z Teorii - spotkanie z uczniami w Urzędzie Miejskim - 07.03.2023 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Realizowane projekty w ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" mogą dotykać problematyki związanej ze sferą kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej. W zasadzie autorzy nie mają ograniczeń. Ważne, aby zagadnienia związane były z pasjami i zainteresowaniami młodych ludzi.

Zespoły pracujące w składach 2-10 osobowych muszą przejść kolejne fazy realizacji zadania: inicjacje, planowanie, realizację i zakończenie. Za zrealizowane w praktyce projekty finaliści olimpiady otrzymują międzynarodowe certyfikaty cenione na rynku pracy. Udział w przedsięwzięciu uczy pracy w zespole i samodzielności. Zadaniem nauczycieli jest wsparcie i motywacja. Dzięki temu młodzież bierze odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Nazwy projektów prowadzonych przez uczniów szkoły w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii":

  • "Ciuchowy Zawrót Głowy" - o fast fashion
  • "Runlity" - bieg
  • "Edu-Load" - o nauce
  • "Sztuka nie musi być nudna"
  • "EzConomy" - o ekonomii
  • "aFILMacje" - o filmach.

BM, ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj