pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 8 marca 2023
  • 12 marca 2023
  • wyświetleń: 3236

Płomień Nadziei 2. Festyn Harcerski w Pszczynie

Za nami:

12 marca odbędzie się w Pszczynie festyn harcerski! Wydarzenie zostanie zorganizowane na polanie przy ul. Bielskiej (obok Studia Lipsst przy ul. Młyńskiej 6) w godzinach 11:00 - 17:00. Celem jest przybliżenie działalności Związku Harcerstwa Polskiego.

Reklama

Związek Harcerstwa Polskiego · fot. Projekt Płomień Nadziei


Grupa harcerzy po raz drugi stworzyła projekt skupiający się wokół harcerstwa w Polsce. Problem, którym się zajęła, obejmuje ZHP, czyli Związek Harcerstwa Polskiego, o którym z roku na rok słychać coraz mniej i mniej. Stąd nazwa "Płomień nadziei", bo ognisko jest nieodłącznym elementem i symbolem harcerstwa, które młodzież chce promować. 

- W ramach projektu chcemy zorganizować festyn harcerski dla społeczeństwa lokalnego Pszczyny i okolic, aby pokazać, co to jest ZHP, czym się zajmuje i jak wspiera dzieci oraz dorosłych we wszechstronnym rozwoju, nie tylko fizycznym, ale także intelektualnym i duchowym. Na festynie przedstawimy wszystkie dziedziny harcerstwa zaczynając od zabaw i pląsów, a kończąc na pierwszej pomocy. Na naszym wydarzeniu każdy będzie mógł porozmawiać z harcerzami, zobaczyć mundur harcerski oraz jak wyglądają zbiórki, biwaki i obozy. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy jak najwięcej osób do dołączenia do ZHP - mówią harcerze.

Podczas wydarzenia każdy będzie mógł poznać harcerstwo, zobaczyć czym harcerze się zajmują.

- Zależy nam aby pokazać jak największej liczbie osób naszą pasję. Chcielibyśmy żeby akcja dotarła do rodzin z dziećmi, aby zachęcić młode osoby do działania w społeczeństwie. Lecz zapraszamy zarówno osoby młode, dzieci, jak i osoby starsze, ponieważ każdy odnajdzie w harcerstwie coś dla siebie. W naszym projekcie chcemy pokazać mieszkańcom, że harcerstwo dalej istnieje. Co więcej - pokażemy czym tak naprawdę się zajmuje, bo to nie tylko wyjście w las i wyjazdy na biwaki. Wszechstronny rozwój jest tym, co chce rozpowszechniać ZHP, a my w naszym projekcie pokażemy, że każdy może być harcerzem i doświadczać tej niesamowitej przygody. Przede wszystkim zależy nam, aby każdy na festynie dobrze się bawił, a przy okazji mógł poznać naszą organizację - zachęca do udziału młodzież.

Festyn to okazja, by społeczeństwo zwróciło uwagę na harcerstwo.

- Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób będzie korzystało z takiej formy spędzania czasu. My sami wiemy, jak wiele sprawia to przyjemności! Cały projekt realizujemy przy wielkim wsparciu Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Bez niego byłoby nam bardzo trudno zorganizować festyn. Urzędnicy zapewnili nam miejsce oraz wsparli naszą akcję merytorycznie. Serdeczne podziękowania kierujemy do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola za objęcie naszej imprezy patronatem - podkreślają harcerze.

Obserwujcie projekt na Facebooku - kliknij tutaj.
oraz Instagramie - kliknij w link.

festyn harcerski

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.