pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 2 marca 2023
  • wyświetleń: 1823

Ponad 1,8 mln zł na inwestycję ekologiczną w szkole

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na zadanie pn. "Poprawa efektywności energetycznej wraz z montażem OZE w budynkach Szkoły Podstawowej nr 1".

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Konsekwentnie dążymy do tego, aby nasze gminne obiekty zużywały jak najmniej energii, wykorzystując do tego odnawialne źródła energii. To szczególnie ważne dbając o środowisko, a także widząc, jak rosną koszty mediów - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Gmina Goczałkowice-Zdrój przymierza się do zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej wraz z montażem OZE w budynkach Szkoły Podstawowej nr 1", na które pozyskała właśnie dofinansowanie w wysokości 1 mln 815 tys. 520 zł. To środki z programu "Klimatyczne uzdrowiska", realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Planowany całkowity koszt zadania to 2 mln 593 tys. 600 zł.

Zakres robót obejmuje wymianę kotłów oraz montaż pompy ciepła. Układ z pompą ciepła zabezpieczy w 80% zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Na szkole oraz przy budynku zamontowanych zostanie 85 paneli fotowoltaicznych. W obiekcie wymienione zostaną wszystkie okna. Jak podkreśla wójt Gabriela Placha, prace zostaną zaplanowane w ten sposób, aby utrudnienia dla uczniów i pracowników szkoły były jak najmniejsze.

Przypominamy, że trwa realizacja innego zadania, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej w gminnym obiekcie. - W budynku Urzędu Gminy mamy już oświetlenie ledowe, trwa wymiana okien. W ramach inwestycji ocieplone zostaną ściany i dach, wymienione drzwi, zamontowane nowe kotły gazowe. Ponadto, na budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne - dodaje wójt. Na to zadanie gmina również pozyskała dofinansowanie z NFOŚiGW, w wysokości prawie 800 tys. zł.

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj