pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 3257

Uczeń PZS nr 2 zwycięzcą Wojewódzkiego Finału Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Rafał Cebula w części praktycznej uzyskał maksymalną ilość punktów i zajął I miejsce w Wojewódzkim Finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, który odbył się 13 lutego w Żarnowcu.

Reklama

Uczeń PZS nr 2 zwycięzcą Wojewódzkiego Finału Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
Uczeń PZS nr 2 zwycięzcą Wojewódzkiego Finału Olimpiady Młodych Producentów Rolnych · fot. PZS 2


Głównym inicjatorem i pomysłodawcą powstania Olimpiady Młodych Producentów Rolnych jest Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej. Skierowana jest do producentów rolnych, począwszy od właścicieli gospodarstw rolnych po uczniów szkół średnich, zawodowych, studentów kierunków rolniczych i pokrewnych.

Zagadnienia obejmują szeroko rozumianą wiedzę rolniczą, zarówno praktyczną, jak i teoretyczną z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, mechanizacji, ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii, ekonomiki i zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 50 pytań. Po części pisemnej 15 najlepszych zawodników przystąpiło do części praktycznej, w której musieli ustnie odpowiedzieć na dwa pytania.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie reprezentowali uczniowie technikum rolniczego - Michał Orlik, Bartłomiej Folek, Marcin Paździor, Szymon Michalik, Jan Ficek, Mikołaj Jarek, Jakub Czysz oraz Rafał Cebula. Po części pisemnej do dalszej rywalizacji zakwalifikowali się Michał Orlik, Mikołaj Jarek i Rafał Cebula.

Rafał Cebula uzyskał w pierwszym etapie najlepszy wynik. Ostatecznie, po udanej części praktycznej, którą ukończył z maksymalną liczbą punktów, zajął I miejsce w Wojewódzkim Finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Rafał Cebula będzie reprezentował województwo śląskie i Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie w finale krajowym, który odbędzie się 17 marca podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej "AGROTECH" w Kielcach.

- Serdecznie gratuluję Rafałowi szerokiej wiedzy rolniczej. Cieszymy się, że nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i z sukcesami reprezentują naszą szkołę w konkursach rangi wojewódzkiej - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński, życząc powodzenia w etapie krajowym.

BM / pless.pl

źródło: Powiat, PZS nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj