pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 26 lutego 2023
  • wyświetleń: 1150

Konkurs Wiedzy o Regionie - zwycięzcy pojadą do europarlamentu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Silesia Incognita 2023 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie odbędzie się pod patronatem honorowym europosła Łukasza Kohuta. Do uczestnictwa w konkursie Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza uczniów i uczennice starszych klas szkół podstawowych (VI-VIII) z województwa śląskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 12 kwietnia.

Reklama

Uczestnicy konkursu Silesia Incognita
Uczestnicy konkursu Silesia Incognita · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje siódmą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie "Silesia Incognita". Zwycięzcy i zwyciężczynie, dzięki patronowi honorowemu - Łukaszowi Kohutowi, posłowi do Parlamentu Europejskiego IX kadencji - pojadą do Parlamentu Europejskiego. Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i ich prac konkursowych poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska organizator do 12 kwietnia.

Na czym polega wyjątkowość "Silesia Incognita"?Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem w skali świata, a jego odkrywanie jest niekończącą się przygodą. Konkursem chcemy upowszechniać wiedzę na temat historii i kultury Śląska, wzbudzać zainteresowanie młodzieży dziejami i kulturą regionu śląskiego, a także zachęcać do dalszych samodzielnych poszukiwań oraz przedstawiać nowoczesne metody prezentowania dziedzictwa regionalnego i podnosić umiejętności uczniów i uczennic związane z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowaniem, selekcją i prezentacją informacji.

Uczestnicy konkursu Silesia Incognita
Uczestnicy konkursu Silesia Incognita · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Organizator czeka na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i ich prac konkursowych poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje polegają na przygotowaniu pracy konkursowej (w formie np. prezentacji, filmu, reportażu, fotoreportażu lub miniprzewodnika) poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Natomiast podczas finału ocenie podlega wiedza autorów i autorek 30 najwyżej ocenionych prac konkursowych - podczas zmagań finałowych czekają zawsze nowe konkurencje, gwarantujące jeszcze więcej emocji. Finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 3 czerwca 2023 roku w Tychach.

Uczestnicy konkursu Silesia Incognita
Nagrodą główną jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Czwarty raz patronat honorowy nad konkursem objął Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, a patronem merytorycznym jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach. Wśród jurorów znaleźli się: historyk Michał Dzióbek (przewodnik, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności) - przewodniczący jury, historyczka sztuki Aleksandra Gorzelik (nauczycielka, konsultantka w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach), etnolożka Klaudia Roksela (Gryfnie) i reportażystka Dorota Brauntsch (autorka książki "Domy bezdomne").

Uczestnicy konkursu Silesia Incognita
Konkurs Silesia Incognita · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Warto, bo nagroda główna, ufundowana przez patrona honorowego to wyjazd zwycięskiej drużyny do Parlamentu Europejskiego! Na pozostałych finalistów i finalistki czekają również inne atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe. Nie tylko dlatego warto poznawać naszą Małą Ojczyznę i jej tajemnice, co sprawia wiele radości.

Ważne daty

  • Termin przyjmowania zgłoszeń: do 12 kwietnia (dla zgłoszeń przesłanych do 3 kwietnia - możliwość konsultacji wątpliwości);
  • ogłoszenie wyników pierwszego etapu: 5 maja 2023;
  • finał i wręczenie nagród zaplanowano na 3 czerwca.


Uczestnicy konkursu Silesia Incognita
Konkurs Silesia Incognita · fot. Muzeum Miejskie w Tychach
Uczestnicy konkursu Silesia Incognita
Konkurs Silesia Incognita · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Informacji udzielają:

  • w kwestiach merytorycznych: Marcin Melon (Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach) - e-mail: marcinmelon1979@gmail.com.
  • w kwestiach organizacyjnych: Natalia Sitko (Muzeum Miejskie w Tychach, Dział Edukacji i Promocji) - tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: konkurs@muzeum.tychy.pl.


  • Organizatorzy: Muzeum Miejskie w Tychach, Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.
  • Patron honorowy: Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
  • Patron merytoryczny: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach.

ar / pless.pl

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj