pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 6 lutego 2023
  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 1731

Elektroniczny nabór do pszczyńskich szkół podstawowych

We wtorek, 14 marca rozpocznie się nabór do pszczyńskich szkół podstawowych. Wszelkie informacje, a także formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie BIP Pszczyna.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu dziecka do szkoły obwodowej w terminie od dnia 14 marca 2023 r. godz. 8:00 do dnia 20 kwietnia 2023 r. do godz.15:00.

W przypadku zapisywania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na platformie internetowej i po wydrukowaniu oraz podpisaniu złożyć go w sekretariacie szkoły obwodowej ucznia.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje też możliwość zapisania dziecka do szkoły pozaobwodowej, przyjęcie będzie jednak uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryteriów rekrutacji.

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie miało miejsce 28 kwietnia 2023r. o godz. 13:00.

Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych, rodzice kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia do szkoły podstawowej potwierdzają w szkole wolę uczęszczania w terminie od dnia 4 maja 2023 r. od godz. 8:00 do dnia 9 maja 2023 r. do godz. 15:00.

W przypadku niezakwalifikowania się dziecka do żadnej z wybranych szkół, należy zalogować się ponownie do systemu, wypełnić w systemie zgłoszenie , wydrukować i podpisać zgłoszenie do szkoły obwodowej i niezwłocznie złożyć go w tej szkole, w której dziecko objęte obowiązkiem szkolnym ma zagwarantowane miejsce.

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi w dniu 12 maja 2023 r. do godz. 13:00.

UWAGA ! W przypadku braku dostępu do Internetu /braku możliwości wydruku, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z sekretariatem szkoły pierwszego wyboru.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.