pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 14 lutego 2023
  • wyświetleń: 919

Kim będę gdy dorosnę. Przedszkolaki w Przedszkolu nr 6 poznają zawody

Dzieci w Przedszkolu nr 6 w toku bieżących zajęć poznają różne zawody. Najmłodsze przedszkolaki z grupy I i II realizując blok tematyczny pt. ,,Poznajemy zawody" miały okazję bliżej zapoznać się z zawodem pielęgniarki, krawcowej oraz fryzjerki.

Reklama

Kim będę gdy dorosnę. Przedszkolaki w Przedszkolu nr 6 poznają zawody · fot. Przedszkole nr 6


Celem preorientacji zawodowej w przedszkolu jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami w najbliższym ich otoczeniu, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich prozawodowych marzeń.

Pani Marcelina Leki przybliżyła dzieciom zawód pielęgniarki, opowiedziała czym zajmuje się pielęgniarka, jakie czynności wykonuje, jakie instrumenty i narzędzia wykorzystuje w swojej pracy. Zademonstrowała dzieciom przyrząd do mierzenia ciśnienia, tętna oraz pokazała wyposażenie torby pielęgniarskiej. Dzieci dowiedziały się również, jak dbać o swoje zdrowie, jak ważne jest przestrzeganie higieny osobistej i prawidłowe odżywianie.

Pani Basia Mazur opowiedziała dzieciom o zawodzie krawcowej. Wykorzystując historyjkę obrazkową pokazała dzieciom etapy szycia spodni. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą maszynę do szycia oraz wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne krawcowej. Przedszkolaki podziękowały pani Basi za zajęcia i za niespodziankę- serduszka, które uszyła dla każdej grupy.

Kolejny zawód zaprezentowała pani Magdalena Szandurska, która przyniosła ze sobą szczotki, grzebienie, nożyczki, suszarkę oraz inne narzędzia i akcesoria potrzebne w zawodzie fryzjera. Nasz gość ciekawie opowiadał o swojej profesji. Pani Magda zademonstrowała różne fryzury i opowiedziała dzieciom, jak należy dbać o swoje włosy.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za ciekawe zajęcia, które wzbogaciły wiedzę naszych przedszkolaków - mówią nauczycielki.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.