pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 25 lipca 2006
  • wyświetleń: 4400

Ślubowanie nauczycieli mianowanych

W poniedziałek 24 lipca Wicestarosta Pszczyński Krystian Szostak wręczył 16 nauczycielom szkół i placówek prowadzonych przez Powiat, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się ślubowaniem nauczycieli. Zgodnie z treścią roty ślubowali, iż będą "rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji RP".

Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela, uprawnia do zatrudnienia przez mianowanie i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu - nauczyciela dyplomowanego. Dokument ten świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych.

Po części oficjalnej wywiązała się ożywiona dyskusja między innymi na temat wychowania młodych obywateli, planowanych inwestycji w oświacie Powiatu Pszczyńskiego oraz konsekwencji wejścia Polski do UE.

Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.