pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 405

[FOTO] Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu nr 5

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole nr 5 w Pszczynie" podaj

7 listopada w naszym przedszkolu, odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za swoją ulubioną postać z bajki.

Reklama

Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu nr 5 · fot. Klaudia Biegier


Celem tego dnia było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wychowawcy przygotowali indywidualnie w swoich grupach ciekawe zabawy. Dzieci szukały ukrytych literek w sali do ułożenia napisu "Dzień Postaci z Bajek". Współpracowały w grupach nad ułożeniem puzzli z ilustracjami z bajek i szukały do nich odpowiedniego podpisu.

Przedszkolaki mogły wczuć się w rolę "Kopciuszka" na czas oddzielały groch od fasoli. Nie zabrakło również zagadek o ulubionych bohaterach. Najważniejszym momentem tego dnia była prezentacja swojego stroju przed całą grupą.

Wszystkie dzieci miały za zadanie odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dana osoba. Po prezentacji wszystkich stroi wspólnie wybraliśmy trzy osoby, które włożyły najwięcej pracy w przygotowanie stroju. Dzieci otrzymały książki, które zostały zakupione w ramach programu "Narodowy Program Czytelnictwa" Każde dziecko otrzymało dyplom za udział we wspólnej zabawie.

Na zakończenie stworzyliśmy w naszej sali kino, wyświetlając na projektorze "Królewnę Śnieżkę" zajadając pyszny popcorn.

ar

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole nr 5 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole nr 5 w Pszczynie" podaj