pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 574

Przedszkolaki i uczniowie poznają język migowy

Dzieci poznają alfabet palcowy, podstawowe słowa i liczby w języku migowym, a przy tym uczą się tolerancji - to jedne z elementów zajęć, które mają pomóc wykształcić u dzieci postawy akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności.

Reklama

Przedszkolaki i młodsi uczniowie poznają język migowy · fot. powiat


W ostatnim czasie w warsztatach "Różni, ale tacy sami" organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce i Szkoły Podstawowej w Porębie oraz przedszkolaki z Pszczyny, Wisły Wielkiej i Studzienic.

"Różni, ale tacy sami" to warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci i młodzieży postawy tolerancji i akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Czas i sposób prowadzenia zajęć zostaje dopasowany pod względem wieku.

Powiat pszczyński zaprasza przedszkola i szkoły do udziału w warsztatach. Więcej informacji udziela Referat ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa pod numerem telefonu 32 449 23 83.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.