pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 371

Zmysłami przez pory roku - zajęcia sensoryczne w Przedszkolu nr 6

W Przedszkolu nr 6 zostały zorganizowane integracyjne warsztaty sensoryczne, w których wzięły udział dzieci z grup specjalnych oraz 6-latki. Zajęcia dotyczące grzybów były częścią cyklu spotkań pod hasłem "Zmysłami przez pory roku".

Reklama

Zmysłami przez pory roku- zajęcia sensoryczne w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi w Pszczynie · fot. Przedszkole nr 6


Tego typu sensoryczno- plastyczne zajęcia przynoszą wiele korzyści. Podczas fantastycznej zabawy, można stymulować zmysł smaku, dotyku, wzroku, słuchu i węchu jednocześnie. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju mózgu. Taka intensywna, wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie się powiązań między neuronami w mózgu.

Zajęcia sensoryczno-plastyczne wspierają rozwój umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz zdolności do współpracy, współdziałania w grupie. Z jednej strony to zajęcia bardzo intensywnie stymulujące rozwój dziecka, z drugiej to atrakcyjna i kreatywna zabawa dla wszystkich dzieci. Wielozmysłowa zabawa uwalnia ekspresję twórczą, uczy czerpania satysfakcji z twórczego działania, pobudza innowacyjne pomysły i działania, wzmacnia wiarę we własne możliwości i umiejętności.

Podczas zajęć dzieci miały okazję zatańczyć do utworu A. Vivaldiego "Jesień" z wykorzystaniem żółtych chusteczek. Takie improwizacje ruchowe bardzo przypadły do gustu naszym przedszkolakom. Podsumowaliśmy wiedzę na temat darów, jakie przynosi nam jesień, ze szczególnym naciskiem na grzyby. Przedszkolaki dotykały, wąchały suszone grzyby. Następnie wszyscy ochoczo przystąpili do działania- zadaniem dzieci było stworzenie wielkiego obrazu przedstawiającego grzyby, ale takie przedszkolne, bajkowe- kolorowe i słodkie.

Nasz obraz powstał dzięki posypywaniu narysowanych na folii grzybków różnymi materiałami spożywczymi. Celowo zostały one dobrane tak, aby mieć odmienny zapach, kolor, konsystencję, a nawet temperaturę. Przedszkolaki "malowały" galaretką, kokosem i pokruszonymi herbatnikami, dostępne było także kakao. Zabawa była doskonała.

źródło: Przedszkole nr 6

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.