pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 1053

[ZDJĘCIA] Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu nr 6

W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie uroczyste pasowanie na przedszkolaka odbyło się w dwóch najmłodszych grupach.

Reklama

Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im.Misia Puchatka · fot. Przedszkole nr 6


Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci, które rozpoczynają edukację przedszkolną. Po wstępnym okresie adaptacji do warunków przedszkola dzieci stają się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej rodziny. Po uroczystości stają się już oficjalnie przedszkolakami, powoli wchodzą w świat nauki.

To duży krok na ich drodze do samodzielności. Jest to uroczystość pełna emocji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Po raz pierwszy dzieci przygotowują uroczystość dla swoich bliskich, prezentują nowo nabyte umiejętności i bardzo starają się zapanować nad emocjami. Są to także chwile pełne wzruszeń dla rodziców.

W dniu uroczystości zjawili się zaproszeni goście - rodzice naszych maluszków. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny: wierszyki i piosenki, a następnie wykonywały zadania, które miały udowodnić, że są już gotowe zostać przedszkolakami. Na zakończenie przyrzekły: zawsze być zuchami i dobrymi kolegami, nie grymasić i nie szlochać, wszystko zjadać z talerzyka, tańczyć kiedy gra muzyka i magicznych słów używać. Następnie maluszki zostały uroczyście pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaka. Dzieci otrzymały słodkie upominki oraz pamiątki pasowania.

W obu grupach również rodzice zostali przez panią dyrektor zaproszeni do uroczystego ślubowania, obiecali być dobrymi i wspierającymi dla swoich pociech rodzicami.

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu są już pełnoprawnymi przedszkolakami kolejne maluchy rozpoczęły drogę do edukacji i samodzielności.

źródło: Przedszkole nr 6

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.