Edukacja

  • 28 października 2022
  • wyświetleń: 1197

Narodowy Program Czytelnictwa w Przedszkolu nr 5

Przedszkole nr 5 przystąpiło do realizacji programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" 2.0. na lata 2021 - 2025" Priorytet 3. W ramach projektu zakupiono pozycje książkowe, które wzbogacają księgozbiór przedszkola.

Narodowy Program Czytelnictwa w Przedszkolu nr 5 · fot. Klaudia Biegier


Do naszej placówki zapraszamy gości, którzy czytają dzieciom książki. Są to zazwyczaj rodzice naszych wychowanków, Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie oraz personel pracujący w przedszkolu. Przedszkolaki często odwiedzają pobliskie Biblioteki mieszczące się w okolicy placówki. Dzięki wizytą, wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak wypożyczyć swoją ulubioną lekturę. Organizowane są konkursy recytatorskie, które pozwalają dzieciom wyrazić swoje uczucia. Jest to również ich pierwszy kontakt z publicznością. Celem programu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Realizacja programu stymuluje rozwój mózgu, pobudza ciekawość, rozwija mowę oraz wyobraźnie dziecka.

Klaudia Biegier / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.