Edukacja

  • 27 października 2022
  • wyświetleń: 1607

Nauczyciele z Norwegii odwiedzili Pszczynę w ramach programu Erasmus Plus

W dniach 17 i 18 października Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. J. Twardowskiego z Oddziałami Integracyjnymi na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie gościła 10-osobową delegację nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli oraz przedstawicieli organu prowadzącego z Norwegii.

Nauczyciele z Norwegii odwiedzili Pszczynę w ramach programu Erasmus Plus
Nauczyciele z Norwegii odwiedzili Pszczynę w ramach programu Erasmus Plus · fot. UM Pszczyna


Goście przyjechali na zaproszenie z Pszczyny dzięki współpracy, którą nauczycielka SP nr 6, koordynatorka wizyty Magdalena Kamińska nawiązała podczas seminarium kontaktowego TCA "Climate environment and sustainability: work with children between 1 and 9" w norweskim Alesund. Stało się to możliwe dzięki projektowi Erasmus Plus, w którym uczestniczy gmina Kristansund Kommune.

Jak relacjonuje Magdalena Kamińska, podczas odwiedzin w Pszczynie goście uczestniczyli w lekcjach otwartych geografii, chemii, nauczania początkowego, obserwowali także zajęcia integracji sensorycznej, neurologopedii, zajęcia rewalidacyjne czy fizjoterapii.

- Nasze norweskie koleżanki były pod wielkim wrażeniem wiedzy i doświadczenia naszej kadry pedagogicznej, empatii, z jaką podchodzimy do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych - mówi Magdalena Kamińska.

W trakcie swojej wizyty nauczyciele z Norwegii spotkali się również z zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką, od której otrzymali drobne upominki z gminy Pszczyna. Norwescy nauczyciele zwiedzili także Muzeum Zamkowe i Stajnie Książęce w Pszczynie, zobaczyli zaporę w Goczałkowicach-Zdroju oraz wjechali kolejką na Szyndzielnię.

ups / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj