pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 24 października 2022
  • wyświetleń: 658

[ZDJĘCIA] Promocja czytelnictwa wśród uczniów NZPE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych" podaj

Jak skutecznie promować czytelnictwo? Co zrobić, żeby faktycznie zainteresować młodych ludzi książką i biblioteką? To jedne z wielu wyzwań i pytań stojących przed każdą szkołą i nauczycielami.

Reklama

Promocja czytelnictwa wśród uczniów NZPE


Nie ulega wątpliwości, że czytanie książek ma wiele zalet, stąd liczne wydarzania w naszej szkole mające na celu promocję czytelnictwa i zachęcanie uczniów do korzystania z tej formy spędzania czasu wolnego.

Jednym z tych wydarzeń był udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: "To się musi powieść".

Akcja ta miała na celu zachęcenie do czytania poprzez promocję bibliotek w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z jej zasobów jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Podczas tego wydarzenia uczniowie prezentowali swoje ulubione książki, brali udział w dyskusji na temat ekranizacji wybranych książek.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z autorem książek dla dzieci Waldemarem Cichoniem. To autor ulubionej lektury klas młodszych " Cukierku, ty łobuzie". Zdobycie jego autografu było prawdziwą frajdą dla każdego dziecka, które brało udział w spotkaniu i rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę...

Zachęcamy również rodziców do czytania dzieciom. Ma to nieoceniony wpływ na ich rozwój a w szczególności: buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu, przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania, uczy myślenia i rozwija wyobraźnię.

Pamiętajmy czytanie relaksuje, poszerza wiedzę, dają poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu nie tylko dzieciom ale i dorosłym również.

Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych


Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 54

kom. 784282997
kom. 502243181źródło: Zespół NZPE

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych" podaj